Facebook Google+ Twitter

Łódź: Teatr Wielki ma już dyrektora

Zarząd województwa łódzkiego podjął w ubiegłą środę decyzję o wyborze nowego dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi. Został nim Marek Szyjko, dotychczasowy dyrektor finansowy teatru

Budynek Teatru Wielkiego w Łodzi / Fot. screen ze strony internetowej Teatru Wielkiego w ŁodziPoprzedni dyrektor placówki, Wojciech Skupiński, odwołany został w połowie czerwca tego roku. Dymisja jest skutkiem kontroli, podczas której stwierdzono nieprawidłowości w prowadzeniu finansów teatru. Skupiński kierował instytucją przez ostatnie cztery lata. W łódzkiej prokuraturze toczy się już śledztwo w tej sprawie. Doniesienie złożył marszałek województwa.

Początkowo Teatrem Wielkim miał zarządzać Wojciech Nowicki, dyrektor Teatru im. Jaracza w Łodzi. Zrezygnował jednak z objęcia tej funkcji, ponieważ nie widział szans na realizację programu naprawczego. Dług instytucji przekroczył już 12 mln złotych. Obecna dotacja (około 750 tys. złotych miesięcznie) to zbyt mało, aby oddłużyć obiekt.

Marek Szyjko, nowo-wybrany dyrektor, ma między innymi dorobek dziennikarski i publicystyczny. Pełnił także funkcję dyrektora wydziału spraw społecznych Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu, gdzie przeprowadził restrukturyzację kilku instytucji kulturalnych. Przez trzy ostatnie lata był dyrektorem finansowym Teatru Wielkiego i Opery Narodowej.

Źródło: serwis internetowy TVP Łódź

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.