Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28097 miejsce

Łódź: Tegoroczny sylwester odbędzie się na pl. Wolności

Łódzki sylwester od lat odbywa się w plenerze, pod gołym niebem. W tym roku scena stanie na placu Wolności przy ulicy Piotrkowskiej.

Plac Wolności w Łodzi / Fot. commons.wikmediaPokaz fajerwerków / Fot. commons.wikmediaOrganizatorzy - Urząd Miasta Łódź i TVP 2 - na razie nie chcą ujawnić kto wystąpi. Imprezę poprowadzi Grażyna Torbicka i Maciej Kurzajewski. Szacowany koszt jaki poniesienie miasto w związku z organizacją sylwestra to 1,5 mln zł.

"Scena będzie nowoczesna, odsłonięta z czterech stron placu Wolności. Pomnik Tadeusza Kościuszki, znajdujący się w samym centrum placu, zostanie zabezpieczony [planowane jest obudowanie pomnika rodzajem śruby - przyp. red.]" - mówi Dominika Ostrowska-Augustyniak, dyrektor Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi.

Kampania promująca wydarzenie rozpocznie się na początku grudnia. Zaplanowane są m.in. spoty w telewizji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pamiętam, jak trzy lata temu po sylwestrze w knajpie w okolicach Rynku w Krakowie wracałam przez zaśmiecone ulice, pełne potłuczonego szkła, najróżniejszych papierków itd. Służby sprzątające zapewne nie przepadają za 1 stycznia ;-) Generalnie nie mam nic przeciwko publicznym zabawom, ale wtedy cieszyłam się, że imprezę spędziłam w zacisznym miejscu, a nie wśród tych butelek i papierków ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze jedna rzecz ma dwie strony. Można narzekać, że sylwester to święto pijaków, po których można spodziewać się tylko zła. Można zobaczyć jedną karetkę pogotowia jadącą "na sygnale", jak miało to dzisiejszej nocy miejsce - kilka minut po północy i powiedzieć, że można było się tego spodziewać.

Z drugiej strony będąc uczestnikiem przywitania Nowego Roku na Placu Wolności, aczkolwiek przez chwilę i w dodatku nie w każdym miejscu, to nie zauważyłem żadnych większych incydentów. To względnie dobrze.

Naturalnie, Piotrkowska i inne okolice Placu Wolności wymagają kapitalnego sprzątania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na oficjalnych stronach wykonawców są już podane informacje o występie podczas tegorocznego sylwestra. Wiadomo już że wystąpi : Łukasz Zagrobelny, Pectus, Afromental, Doda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

czy nie za wcześnie na takie ogłoszenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No niestety miasto po raz kolejny się popisało. Była propozycja organizacji sylwestra w Manufakturze, z tego co pamiętam tak chciało TVP. Uważam, że byłoby to dobre posunięcie bo rynek Manufaktury jest naprawdę duży i w ciągu roku organizuje się tam weekendowo naprawdę sporo imprez. Ale jako że to miasto dokłada drugą połowę pieniędzy na organizację, UMŁ uparł się na Plac Wolności i tak zostało. I po raz kolejny będziemy mieć imprezę na PW, pijaną młodzież na Piotrkowskiej (nie mówię że nie byłoby tego w Manufakturze, chociaż może tam łatwiej byłoby wszystkich upilnować, nie ma bram po których można chlać) oraz występy tzw. "muzyków" - bo w planach przecież jest Feel, Pectus i inne ciekawe wynalazki.

Po raz kolejny brawo dla władz miasta za "wkład w promocję miasta" - Plac Wolności pokazywaliśmy w TV nie raz. Manufaktura mimo tego, że głównie składa się z centrum handlowego, mieści także m.in ms2, Muzeum Fabryki więc nie byłoby siary, że reklamujemy supermarket. A tak to będzie powtórka z rozrywki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.