Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22153 miejsce

Łódź. Tesco: badamy ważność bezpłatnej linii autobusowej

O sprawie nowych, nieco zaskakujących zasad podróżowania bezpłatnymi autobusami Tesco Bałuty, pisałem w serwisie Wiadomości24.pl kilka dni temu. W poniedziałek, 17 stycznia przedstawiciele sieci handlowej wyjaśnili powody zmian.

Według Tesco, karta Clubcard pomaga oszacować, jak ważna dla klientów jest bezpłatna linia autobusowa. / Fot. Daniel Siwak Nowe zasady podróżowania autobusami Tesco Bałuty, Tesco Radogoszcz i Tesco Teofilów zaczęły obowiązywać od 5 stycznia. Klient, który chce pojechać darmowym autobusem z zakupami lub ba zakupy, musi dostosować się do nowych zasad. Po wejściu do pojazdu trzeba zeskanować u kierowcy kartę lojalnościową Clubcard. Dodatkowo wsiadanie odbywa się tylko przednimi drzwiami a wysiadanie tylko tylnymi.

Część pasażerów nie była do końca zadowolona z nowego rozwiązania. Szczególnie, że kartę można najzwyczajniej zapomnieć lub jej po prostu nie posiadać. W takim przypadku klient musi iść na pieszo, skorzystać z komunikacji miejskiej lub zamówić taksówkę. Dla niektórych to dodatkowe nerwy. Chodziło też, że nie wszyscy wiedzieli o zmianach. Klienci mówili, że Tesco Bałuty informowało o zmianie tylko w samym obiekcie i w autobusach, nie zamieszczając takiej informacji np. w gazetkach reklamowych, które trafiają do mieszkań.

Dziś oficjalnie, powody zmian wyjaśniła centrala sieci Tesco Polska. W skali kraju trzy miliony osób uczestniczy w programie Clubcard. Główny cel zmian to oszacowanie poprzez kartę lojalnościową, jak ważna dla klientów hipermarketu jest bezpłatna linia autobusowa.

- Chcemy sprawdzić, czy lepszą inwestycją jest zapewnienie klientom bezpłatnego transportu, czy też na przykład przeznaczenie tych środków na obniżenie cen w sklepie. Dlatego badamy, jaki procent korzystających z autobusu to nasi klienci - tłumaczy serwisowi Wiadomości24.pl Michał Sikora, rzecznik Tesco Polska.

Na pytanie czy Tesco planuje wprowadzenie podobnych rozwiązań w sklepie Tesco Widzew oraz w pozostałych sklepach w Polsce, które oferują przejazdy bezpłatne. Odpowiedzi nie otrzymałem. Jednak to nie koniec zmian na Bałutach. W związku z wprowadzeniem marki Tesco Extra mogą wystąpić częściowe problemy z zakupami. Sklep przy Pojezierskiej - od końca stycznia do połowy kwietnia, będzie przechodził stopniową przebudowę.

Czytaj także:
- Łódź. Chcesz jechać za darmo do Tesco? Tylko z kartą lojalnościową!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gruby Benek
  • Gruby Benek
  • 12.03.2011 06:18

Tesco niech zwija manatki i wraca do Anglii ze swoimi pomysłami, naczytali się za dużo swojego rodaka
George Orwell " Rok 1984 " - Karty ,czytniki , drzwi przód drzwi tył jak w zegarku i to wszystko dla naszego dobra aby mogli obniżyć ceny w swoich sklepach . To są prawdziwe Angielskie jaja , mam nadzieje ,że Polacy nie gęsi swój rozum mają i zaczną wybierać naprawdę inne markety , konkurencja jest w łodzi ogromna a i autobusy darmowe bez czytników też jeżdżą . I pozdrowienia dla cudaka Piotra Dwojackiego Wyżej ,jak dojeżdżasz samochodem albo jesteś pracownikiem Tesco to nie zabieraj głosu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dla mnie - jest OK!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.