Facebook Google+ Twitter

Łódź: Tłok w autobusach MPK. Rozkłady jazdy to fikcja

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-10-05 12:38

Do dantejskich scen dochodzi – zwłaszcza rano – na przystankach autobusowych MPK. Autobusy są tak przepełnione, że nie da się do nich wsiąść! Dorośli spóźniają się do pracy, a uczniowie do szkoły.

fot. Express IllustrowanyZarząd dróg, ustalając częstotliwość przejazdów, nie wziął pod uwagę, że stan taboru jest opłakany i codziennie z rozkładu wypada od kilku do kilkunastu wozów. Na dodatek, mimo remontu torowiska na ul. Kopcińskiego, nie zwiększono częstotliwości jeżdżących tamtędy autobusów.

– Nie dość, że notorycznie przyjeżdżają z opóźnieniem albo wcale, to jak już przyjadą, nie da się do nich wejść – skarży się Grażyna Kowalska, księgowa, którą wczoraj spotkaliśmy na przystanku przy al. Rydza-Śmigłego.

Pasażerowie są bezradni i wściekli. Maciek, uczeń liceum, już kilka razy spóźnił się do szkoły, bo nie mógł wsiąść do zatłoczonego autobusu. Wczoraj młoda kobieta, która już przepuściła jeden autobus i próbowała wcisnąć się do następnego, została przytrzaśnięta drzwiami.

– Rozkład jazdy ustalany jest tak, by w godzinach szczytu komunikacyjnego autobusy były zapełnione nie więcej niż w 80 procentach – mówi Monika Gałązka z Zarządu Dróg i Transportu. – Gdy jednak jakiś autobus wypadnie z kursu ze względu na awarię, pasażerów automatycznie jest już ponad stan.

fot. Express IllustrowanyMPK nie dostrzega jednak problemu.

– Monitorujemy sytuację i nie zauważyliśmy, aby pasażerowie mieli tego rodzaju problemy – mówi Bogumił Makowski z łódzkiego MPK. – Remonty dróg i torowisk powodują, że na jezdniach tworzą się korki. Dlatego niektóre autobusy mają opóźnienia i więcej pasażerów gromadzi się na przystankach. Na ul. Kopcińskiego tramwaje w ogóle nie jeżdżą, dlatego m.in. puściliśmy na tę trasę więcej przegubowców. Jeśli jednak pasażerowie rzeczywiście nie mogą wsiąść do autobusów na al. Rydza-Śmigłego, zrobimy wszystko, by rozwiązać ten problem.

(tj)

A jak to wygląda w Twoim mieście?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

jestem ze zgierza i dojezdzam codziennie(a bynajmniej starm sie dojechac)do szkoly codziennie i niestey bardzo czesto jestem spozniona albo poprostu nie dojezdzam wcale bo tramwaj nie dociera np.przez2-3godziny.nikt z tym nic nie robi! naprawde powinni tez sie zastanowic ze tramwaj nie sluzy tylko do jazdy na zakupy ale wielu ludzi ma pozniej problemy w szkole czy pracy jak kolejny dzien z rzedu jest spozniony przez tramwaj...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie chodzi o coś innego - w każdym bez mała mieście można narzekać na komunikację oraz inne sektory. I do tego są lokalne gazety. Ale na W24 bywają Formowicze z calej Polski. I widzę, że Łodź jest "bogato" udokumentowana, z reguły w niedobre informacje. I to czytają w całej Polsce. Czy nie ma lokalnego patriotyzmu? Czy musimy wyciągać złe sprawy na forum całej Polski? No chyba że da to efekty pozytywne, ale nie sądzę. Czy o Białymstoku lub Szczecinie widzimy tutaj krytyczne materiały?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurcze, narzekanie nic nie da bo doskonale o tym wiemy, że nic sie nie zmieni, bo MPK nie ma na to ochoty. A panowie siedzący za biurkiem i wydający polecenia jeżdzą samochodami , więc ich ten problem nie dotyczy. A szkoda...ale niestety póki mamy taki stan autobusów i tramwajów jaki mamy, to bedzie zle. Choc powoli zaczyna się poprawiać, a niesttey remont na Kopcinskiego byl konieczny i dlatego czesc miasta jest sparalizowana. Ale jak sie skonczy to moze byc lepiej - oby:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że zbyt często są zamieszczane niepochlebne informacje o Łodzi. Nieproporcjonalnie często. Owszem, żeby były sympatyczne, ale wiekszość to kiepskie. A mieszkańcy spoza Łodzi ciągle czytając, że w Łodzi jest be, będą mieli krzywy obraz tego miasta. Jako mieszkaniec Gdyni raczej pisałbym dobrze o swoim mieście, chyba że uczestniczyłbym osobiście w jakimś wydarzeniu, o którym chciałbym napisać. Ale na pewno nie pisałbym co parę dni źle o Gdyni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.10.2006 12:39

Proponowałbym dopisać w tytule - "Łódź: Tłok w autobusach MPK. Rozkłady jazdy to fikcja"... Bo MPK jest w kilku miastach a wzmianka, że to chodzi o Łódź jest na samym dole ;-) A tak wogóle gratuluje fotoreporterom Expressu zdjecia nr 2. Jestem ciekaw ile autobusów przepuścili żeby to zdjęcie zrobic :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.