Facebook Google+ Twitter

Łódź. To już dziś! - gra 17. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Kiedy kilkanaście lat temu Jurek Owsiak rozpoczynał swoją akcję, nikt nie sądził, że odniesie ona tak spektakularny sukces. Do tej pory Fundacja wydała blisko 100 milionów dolarów na sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Także łódzkich.

Printscreen nagłówka strony WOŚP / Fot. Organizatorzy WOŚPO tym fakcie Łódź nie zapomina i z roku na rok ilość łódzkich sztabów i wolontariuszy rośnie. Rejestrują się szkoły, kluby i centra handlowe. Wszystko po to, by znów wesprzeć potrzebujące dzieci. Tym razem cała Polska walczyć będzie z najgorszym ich wrogiem - nowotworem.

W Łodzi największe imprezy odbędą się m.in. u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Piłsudskiego, oraz na rynku Manufaktury. Już za kilka godzin na scenie przy ul. Piotrkowskiej pojawią się m.in. Country Boat, Fybrys, Krystyna Giżowska i Statyści. W ciągu dnia odbędą się również pokazy walk rycerskich i filipińskich oraz wyścigi samochodowe, w tym licytacja przejażdżek volkswagenem, jeepem, trabantem i motocyklami marki Harley.

Od godziny 13.40 na scenie Manufaktury grać będą m.in. Purp Steam, Messalina, Washing Machine, Bruno Schultz, Zakaz Wyprzedzania, Tatiana Okupnik, Samokhin Band, Power of Trinity i Sweet Rebel (a to tylko połowa zaproszonych gości). W tym samym czasie tuż obok rozstawi się wesołe miasteczko z licznymi karuzalami dla najmłodszych. Trochę większe maluchy (te dorosłe) będą mogły podziwiać Manufakturę z podnośnika straży pożarnej. Zaplanowano również liczne pokazy, warsztaty, oraz ciekawe licytacje.

To tylko niewielki procent tego, co w tym roku zaproponowała Łódź. Dodatkowe sceny staną przy ul. Piotrkowskiej 94 oraz w DK "Ariadna". Sympatycy Łodzi i jej ciekawej historii mogą udać się na spacer śladami Richterów, Schwikertów i Geyerów (start z ul. Wólczańskiej 199 o godz. 12), a sympatycy tenisa stołowego do GOSiR w Wiśniowej Górze (już od godz. 10 turniej OPEN mężczyzn).

Mogę tylko powtórzyć za Jurkiem Owsiakiem - "Oj się będzie działo!"...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.