Facebook Google+ Twitter

Łódź to nie Zakopane, gdzie śnieg cieszy...

- Wczoraj do północy spadło 15 cm śniegu, co znacznie utrudniło jazdę po mieście. Dziś, do godz. 10.30, nie wszystkie ulice zostały odśnieżone. Na al. Politechniki był taniec pingwina na szkle – komentuje radny Dariusz Joński.

 / Fot. Marcin Oliva Soto- Wczoraj wieczorem cała Górna była nieprzejezdna, widziałam tylko jedną pługopiaskarkę – dodaje radna Małgorzata Niewiadomska-Cudak. – I nie mam na myśli dróg wewnętrznych, ale zewnętrzne, kluczowe dla komunikacji. One nie zostały posypane nawet piaskiem.

Miejscy rajcy uważają, że firmy zajmujące się oczyszczaniem miasta, mogły usuwać śnieg w nocy, kiedy ruch uliczny jest nikły. – Miały na to około siedem godzin, ale niestety nie podołały zadaniu. Przez to wielu łodzian spóźniło się dziś do pracy – dodaje przewodniczący klubu radnych Lewicy Dariusz Joński. - Łódź to nie Zakopane, gdzie śnieg cieszy.

Zdaniem radnych Lewicy, taka sytuacja spowodowana jest niekorzystnymi umowami podpisanymi przez miasto
oraz niewystarczającymi środkami przeznaczanymi na odśnieżanie. – Doraźna Komisja ds. Czystości Miasta Rady Miejskiej opracowała formułę przetargu na trzyletnie odśnieżanie, dzięki której nie doszłoby do takiej sytuacji. Jednak przetarg unieważniono, gdyż firmy zaproponowały zbyt wysokie stawki – tłumaczy Joński. – Dowiedzieliśmy się także, że podpisano umowę na odśnieżanie tylko połowy ulic znajdujących się w Śródmieściu i 25 proc. chodników – dodaje.

Na odśnieżanie Łodzi trzeba przeznaczyć więcej pieniędzy - twierdzą radni Lewicy / Fot. Ewelina KoperRadni apelują do prezydenta Jerzego Kropiwnickiego o zwiększenie środków finansowych na oczyszczanie miasta i podpisanie aneksów do umów z firmami odpowiedzialnymi za odśnieżanie. - Z powodu zalegającego na ulicach śniegu, na dzisiejsze posiedzenie Komisji Rewizyjnej spóźniło się wielu jej członków. Dlatego ustaliliśmy, że jako komisja w tym roku zajmiemy się m.in. sprawdzaniem umów podpisanych przez Zarząd Dróg i Transportu z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym i innymi firmami – zapowiada Władysław Skwarka, przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Teresa Woźniak, dyrektor ZDiT tłumaczy, że do od momentu, gdy rozpoczęły się intensywne opady śniegu aż do siódmej rano na łódzkich ulicach pracowały wszystkie pozostające w dyspozycji pługopiaskarki.

W sprawie odśnieżania miasta łodzianie mogą dzwonić pod uruchomiony przez ZDiT bezpłatny telefon interwencyjny: 0-800-201-202.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pragmatyk
  • Pragmatyk
  • 30.11.2010 11:53

"niekorzystnymi umowami podpisanymi przez miasto" ?!
A kto je podpisywał? To Pan J miał przygotować Łódź do zimy i to chyba on podpisał złe umowy/przetargi, wiec jasno widać że się do tego nie nadaje. Oby obywatele Łodzi o tym pamiętali w niedziel przy urnach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mario
  • Mario
  • 30.11.2010 01:24

Tak sapał, tak sapał a sam ch.uja dzis zrobił :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.