Facebook Google+ Twitter

Łódź: Tramwajowa rewolucja 2010 - prawda czy żart internauty?

Nowe linie, zmiana tras już istniejących oraz likwidacja torowisk na kilku ulicach w Śródmieściu. Takie założenia przedstawia dokument przypominający pismo Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, które pojawiło się we wtorek na jednym z for internetowych.

Kolejna tramwajowa rewolucja w Łodzi? Żart internauty czy wielka niespodzianka urzędników? / Fot. Daniel SiwakPismo datowane na dzień 18 sierpnia 2009 roku, z herbem Łodzi, napisem Zarząd Dróg i Transportu oraz sygnaturą ZDiT.Ref 09/08/16/SIP551 trafiło na jedno z łódzkich for internetowych we wtorek po południu. Przeczytać w nim możemy, że jest to Takie pismo pojawiło się we wtorek popołudniu na jednym z for internetowych. / Fot. Daniel Siwakprojekt reorganizacji łódzkiej komunikacji miejskiej. Głównym założeniem jest ustanowienie tramwaju uprzywilejowanym pojazdem komunikacji zbiorowej w centrum Łodzi.

W dokumencie jest mowa, że tramwaje w ramach rewolucji znikną między innymi z następujących ulic: Aleksandrowskiej (odcinek od ul Szczecińskiej do pętli przy ul. Chochoła), Kopernika (odcinek od ul. Żeromskiego do al. Włókniarzy), Nowomiejskiej (odcinek od pl. Kościelnego do pl. Wolności) czy Srebrzyńskiej (odcinek od ul. Cmentarnej do al. Włókniarzy).

Następnie możemy przeczytać o propozycjach przebiegów nowych linii tramwajowych po zmianach w 2010 roku. W trzystronicowym dokumencie pojawiają się linie: 15A, 17, 18 oraz sporna linia P (pisałem na łamach Wiadomości24.pl o problemach z jej przyszłością), która miałaby kursować do placu Niepodległości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Słusznie zauważyłeś, że likwidacja torowisk na wymienionych odcinkach przewidziana jest w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łodzi, które jest jednym wielkim zbiorem debilizmów i chorych pomysłów. Oto co na temat Studium napisał Marek Janiak, prezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej, w liście do prezydenta miasta (do dzisiaj nie doczekał się odpowiedzi): http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=43444736&postcount=85

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do odcinka linii tramwajowej Szczecińska - Chochoła i planów jego likwidacji, prawdopodobnie szyny wymagają remontu, więc lepiej ten odcinek skasować niż go naprawiać. Potem do likwidacji pójdą następne, biegnące w stronę wiaduktu na Żabieńcu, itd itp. Ja też myślę sobie, że to był żart internautów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Danielu, obstawiam, że skoro w momencie publikacji Twojego tekstu dokumentu nie było już w sieci to był on jedynie żartem internautów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawa informacja, z pewnością zaciekawi mieszkańców Łodzi, mnie pośrednio równiż ;) 5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.