Facebook Google+ Twitter

Łódź: trwa rozprawa apelacyjna ws. "łowców skór"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-02 12:10

W sądzie w Łodzi toczy się rozprawa apelacyjna od wyroku w sprawie tak zwanych "łowców skór". 6 lat temu "Gazeta Wyborcza" i Radio Łódź ujawniły, że w łódzkim pogotowiu handlowano informacjami o zgonach, a być może celowo zabijano pacjentów. Podano, że istnieją poszlaki, iż niektórym chorym podawano lek zwiotczający mięśnie, co w określonych przypadkach mogło spowodować śmierć.


Wyrok w procesie łowców skór ogłoszono w styczniu 2007 roku. Sąd okręgowy skazał wówczas na dożywocie i 25 lat więzienia dwóch byłych sanitariuszy łódzkiego pogotowia. Byli oni oskarżeni o zabójstwa pięciorga pacjentów. Dwóch byłych lekarzy pogotowia oskarżono z kolei o narażenie życia czternaściorga pacjentów, którzy zmarli. Medycy zostali skazani na 5 i 6 lat więzienia. Wobec całej czwórki sąd orzekł dziesięcioletni zakaz wykonywania zawodu.
To był pierwszy wyrok w ujawnionej przed sześcioma laty
tak zwanej aferze "łowców skór" w łódzkim pogotowiu. Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiego sądu apelacyjnego, Elżbieta Łopaczewska, obrońcy oskarżonych zakwestionowali wysokość kar. Domagają się uniewinnienia swoich klientów lub uchylenia wyroku i skierowania sprawy do ponownego rozpoznania.
Sąd apelacyjny wyznaczył dwa terminy posiedzeń - na dziś i na czwartek, 5 czerwca. Jeśli nie będzie żadnych formalnych przeszkód, to na tym drugim posiedzeniu powinien zostać ogłoszony wyrok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.