Facebook Google+ Twitter

Łódź: uczniowie obdarowali zwierzęta ze schroniska

Dziś, o godzinie 11, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48 w Łodzi, przywieźli prezenty dla mieszkańców schroniska dla zwierząt, przy ulicy Marmurowej.

Szkoła Podstawowa nr 48 mieści się na łódzkim osiedlu Teofilów. Wychowawczyni klasy IIa Pamiętajmy o naszych mniejszych braciach... / Fot. K.OstanówkoAnna Gradowska, postanowiła obdarować biedne zwierzęta na święta. Uczniowie wykonali plakat informujący o zbiórce darów. Przez około miesiąc udało się zebrać ponad 50 kilogramów suchej karmy dla psów, 2 kg suchej karmy dla kotów, konserwy, próbki karmy, koce, kołdry, garnki, miski i inne akcesoria potrzebne zwierzakom. Dary przynosili zarówno uczniowie tej klasy, jak i inne osoby o dobrym sercu.
Niektórzy mieszkańcy schroniska usilnie próbowali "namówić" dzieci do zabrania ze sobą. / Fot. K.Ostanówko
Ponieważ darów było bardzo dużo, zostały podzielone na dwie części. Pierwsza część pojechała do schroniska piątego grudnia, a druga dzisiaj. W dostarczeniu darów bardzo pomocny był rodzic jednej z uczennic, który zapakował prezenty do samochodu i dostarczył na Marmurową. Uczniowie wraz z nauczycielką pojechali autobusem.
Rottweiler przebywa w jednym pomieszczeniu z kotami. / Fot. K.Ostanówko
Na miejscu przywitała ich i oprowadziła po schronisku pani Grażyna Rogalska. Dzieci zobaczyły w jakich warunkach trzymane są zwierzęta. Zwiedziły „kociarnię”, gdzie zszokował ich widok psa rasy rottweiler, który chodził wśród kotów. Dzieci dowiedziały się, że pies miał operowane biodro i prawdopodobnie został wcześniej potrącony przez samochód. W stosunku do dzieci był bardzo przyjazny i spokojny.

Uczniowie zwiedzili również boksy, w których trzymane są pozostałe psy. Dzieci wykazywały wielką chęć zabrania ze sobą chociaż części zwierząt. Na zakończenie wizyty wręczono na ręce wychowawczyni podziękowania, dyplom i plakaty.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48 w Łodzi. / Fot. K.Ostanówko
Prezenty, które zebrali uczniowie, na pewno częściowo pomogą przetrwać zwierzętom zimę. Pamiętajmy o naszych mniejszych braciach i bierzmy przykład z dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.12.2007 13:55

SP 78 w Łodzi regularnie organizuje akcje pomocy dla zwierząt, dzieciaki zbierają kaszę, ryż itp. stare koce,
ostatnio w ramach przedświątecznej akcji pomocy dla ubogich zoorganizowali zbiórkę żywności, słodyczy i ubrań :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Interesujące. Fajny psiak :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.