Facebook Google+ Twitter

Łódź uratuje Aquapark Fala przed upadkiem?

Piątkowe negocjacje pomiędzy magistratem a słoweńską spółką Makro 5 w sprawie przejęcia Aquaparku Fala zakończyły się sukcesem władz Łodzi.

Radny Mateusz Walasek / Fot. Ewelina KoperMiasto odkupi od słoweńskiej firmy wszystkie udziały w Fali za 17 mln 750 tys. zł, czyli o 2 mln 250 tys. zł mniej, niż górna granica, jaką wyznaczyła w uchwale z 21 stycznia br. rada miejska - inicjator kupna Fali. Podejmując te działania, miasto będzie musiało spłacić również ok. 60 mln zł zobowiązań, jakie zaciągnął poprzedni zarząd kąpieliska.

Aby miasto przejęło kąpielisko, zgodę muszą wyrazić jeszcze łódzcy radni i bank, w którym słoweńska spółka ma zabezpieczenie swojego zadłużenia.

Łódzki radny PO Mateusz Walasek jest zadowolony z wyników piątkowych negocjacji. - Alternatywą było zaprzestanie działalności Fali i jej upadek, ale nie byłoby to dobre rozwiązanie. Łodzianie długo czekali na ten basen. Dzięki kupnie udziałów, miasto wreszcie będzie miało wpływ na politykę swojej spółki, w tym na ceny biletów wstępu na kąpielisko, które do tej pory były wysokie - wyjaśnia.

Jak pisałam w ubiegłym miesiącu, z przeprowadzonego w grudniu 2008 r. audytu w Aquaparku wynika, iż spółka straciła płynność finansową i stoi na skraju bankructwa. Fala jest przedsięwzięciem prywatno-publicznym. Jak na razie, większość, czyli 83 proc. udziałów w spółce posiadało Makro 5, resztę - 17 proc. udziałów miasto Łódź.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

może nareszcie z kąpieliska dla "VIPów" będą mogli korzystać wszyscy łodzianie...:) oby tak było...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.