Facebook Google+ Twitter

Łódź. Utrudnienia przed łódzkimi cmentarzami

Jak co roku przed dniem Święta Zmarłych wszystkich odwiedzających groby najbliższych czekają utrudnienia przed łódzkimi cmentarzami.

Cmentarz "Radogoszcz" / Fot. ZDiT w ŁodziZarząd Dróg i Transportu w Łodzi informuje o organizacji ruchu, która będzie obowiązywała w rejonie łódzkich cmentarzy w dniach 30 i 31 października oraz 1 listopada 2010 roku.

Utrudnienia w okolicy cmentarza „Radogoszcz” przy ul. Zgierskiej.
Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie na ul. Sowińskiego od ul. Zgierskiej do ul. Świetlanej oraz na ul. Świetlanej od ul.Sowińskiego do ul.Sasanek. Parkowanie pojazdów na ulicach: Sowińskiego, Sasanek, Świetlanej, Dereniowej, Kruszynowej, Św. Teresy oraz pozostałych ulicach rejonu cmentarza nieobjętych zakazem zatrzymywania się, jak również na terenie po zachodniej stronie ul. Zgierskiej w rejonie ul.Liściastej vis a vis cmentarza.

Utrudnienia w okolicy cmentarza przy ul. Szczecińskiej.
Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie na ul. Hodowlanej od ul. Szczecińskiej do końca długości cmentarza oraz na ul.Żyznej od ul.Hodowlanej do ul.Konopnej. Z uwagi na funkcjonowanie pętli autobusowej przy ul. Szczecińskiej po północnej stronie cmentarza i konieczności dopuszczenia na tej ulicy ruchu autobusów w obu kierunkach nie zostanie formalnie wprowadzony jeden kierunek ruchu znakami informacyjnymi D-3 -"droga jednokierunkowa". Niemniej jednak, aby ruch pojazdów indywidualnych odbywał się praktycznie tylko w jednym kierunku z południa na północ, od strony północnej przy ul. Sianokosy obowiązywać będzie zakaz wjazdu w ul. Szczecińską, zaś stosowne znaki zakazu i nakazu wprowadzone będą na wszystkich skrzyżowaniach. Ponadto na ważniejszych wyjazdach z terenów przyległych na ul. Szczecińskiej ustawione zostaną dodatkowo znaki nakazujące jazdę w kierunku północnym. Parkowanie pojazdów na ulicach: Św.Teresy, Hodowlanej, Selerowej, Skibowej, wydzielonych dodatkowo placach parkingowych i pozostałych ulicach rejonu cmentarza nieobjętych zakazem zatrzymywania się.

Utrudnienia w okolicy cmentarza przy ul. Rzgowskiej.
Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie na starym odcinku ul. Rzgowskiej od ul. Chóralnej, na ul.Komorniki od ul.Rzgowskiej do ul.Kominowej oraz na ul.Chóralnej od starej Rzgowskiej do wjazdu na teren osiedla mieszkaniowego. Na skrzyżowaniu: Chóralna - Rzgowska zamknięty będzie przejazd przez torowisko ul.Rzgowskiej, co będzie skutkować brakiem możliwości skręcania w lewo w ul.Chóralną i zawracania z kierunku południowego ul.Rzgowskiej, a także nakazem jazdy w prawo z ul.Chóralnej w ul.Rzgowską. Parkowanie pojazdów na ulicach: Chóralnej, ulicy bez nazwy (pomiędzy ul. Chóralną i starą Rzgowską), Komorniki oraz na starym odcinku ul.Rzgowskiej, jak również na wszystkich pozostałych ulicach rejonu cmentarza nieobjętych zakazem zatrzymywania się.

Utrudnienia w okolicy cmentarza przy ul. Kurczaki.
Zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul.Kurczaki na odcinku od ul.Rzgowskiej do ul. Ogniskowej oraz ul.Powszechna na odcinku Sternfelda - Szumna z wyjątkiem autobusów MPK w kierunku od ul.Sternfelda do ul.Szumnej. Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie na ul.Łokietka od ul.Szumnej do ul.Sternfelda. Parkowanie pojazdów na ulicach: Powszechnej, Strzeleckiej, częściowo Szumnej oraz na pozostałych ulicach rejonu cmentarza nieobjętych zakazem zatrzymywania się.

Utrudnienia w okolicy cmentarza „Doły”.
Zamknięta dla ruchu będzie ul.Telefoniczna na odcinku od ul.Strykowskiej do ul.Tamka oraz ul.Smutna od ul.Strykowskiej do ul.Doły. Wprowadzone zostanie wygrodzenie zaporami jezdni ul.Strykowskiej na przedłużeniu pasa dzielącego jezdnie ul.Strykowskiej na skrzyżowaniu z ul.Telefoniczną, uniemożliwiające wykonywanie manewrów zawracania w tym miejscu. Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie na ul.Tamka od ul.Telefonicznej. Parkowanie pojazdów na ulicach: Strykowskiej, Wojska Polskiego, Brzezińskiej, Chryzantem, Doły, Telefonicznej /w kierunku wschodnim od ul.Tamka/, Tamka /po jednej stronie/, Matejki, Lubeckiego oraz pozostałych ulicach rejonu cmentarza nieobjętych zakazem zatrzymywania się.

Utrudnienia w okolicy cmentarza „Zarzew”.
Zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul.Lodowa na odcinku od ul.Przybyszewskiego do ul.Andrzejewskiej z wyjątkiem autobusów MPK i Taxi, Parkowanie pojazdów na ulicach: Przybyszewskiego, Puszkina, Andrzejewskiej, Lodowej /z wyjątkiem zamkniętego odcinka/ oraz na pozostałych ulicach rejonu cmentarza nieobjętych zakazem zatrzymywania się. Na nowo urządzony parking w rejonie cmentarza katolickiego przy ul.Lodowej ( po stronie cmentarza od strony ul.Andrzejewskiej - wyłączony z ruchu odcinek ul.Lodowej)) służby regulacji ruchu wpuszczać będą jedynie pojazdy osób niepełnosprawnych oraz przewożące osoby w podeszłym wieku.

Utrudnienia w okolicy starego cmentarza przy ul. Ogrodowej.
Zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul.Ogrodowa na odcinku od ul.Cmentarnej do ul.Karskiego, przy czym od strony ul.Karskiego do początku cmentarza dopuszczony będzie wjazd taksówek osobowych. Wprowadzony zostanie zakaz wjazdu na ul.Cmentarną i Jerzego od ul.Legionów. Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie na ul.Srebrzyńskiej od ul.Kasprzaka do ul.Cmentarnej. Parkowanie pojazdów na ulicach: Srebrzyńskiej, Jerzego, Legionów, Mielczarskiego, Gdańskiej oraz pozostałych ulicach rejonu cmentarza nieobjętych zakazem zatrzymywania się.

Utrudnienia w okolicy cmentarza „Mania” przy ul. Solec.
Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie na ul.Wieczność od ul.Solec do ul.Siewnej, na ul. Biegunowej od ul. Krakowskiej do ul.Srebrzyńskiej, na ul.Solec od ul.Borowej do ul.Mania oraz na ul.Mania od ul. Solec do ul.Jęczmiennej. Zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Solec na długości cmentarza, możliwy będzie jedynie wjazd taksówek osobowych. Parkowanie pojazdów na ulicach: Wieczność, Solec/z wyjątkiem zamkniętego odcinka/, Jęczmiennej, Jarzynowej, Krakowskiej, Mania oraz pozostałych ulicach rejonu cmentarza nieobjętych zakazem zatrzymywania się.

W dniach 30, 31 października i 1 listopada 2010 roku nastąpią zmiany w łódzkiej komunikacji miejskiej MPK.
30 października tramwaje linii 1, 3, 6, 7, 15, 16A oraz autobusy linii 50A, 52, 54A, 57, 64, 69A, 74, 76, 81, 82, 83, 85A, 87, 93 i 96 wzmacniane będą w godzinach od ok. 9: 00 do ok. 16: 00 dodatkowym taborem, który kursował będzie na linii wg specjalnych rozkładów jazdy, pozostałe linie będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.
W dniu 31 października i 1 listopada tramwaje linii 1, 2, 3, 6, 7, 8, 10, 11, 13, 15, 16A i 41 wzmacniane będą w godzinach od ok. 8: 30 do ok. 18: 00 dodatkowym taborem, który kursował będzie na linii wg specjalnych rozkładów jazdy pozostałe linie 4, 5, 9, 12, 14 i 16 kursować będą wg niedzielnego rozkładu jazdy, bez dodatkowych wzmocnień taborowych.
Linie autobusowe 50A, 51A, 52, 53, 54A, 55A, 57, 60A, 60B, 62, 63, 64, 68, 69A, 70A, 73, 74, 76, 77, 79, 81, 82, 83, 84, 85A, 87, 89, 93, 96 i 98 wzmacniane będą w godzinach od ok. 8: 30 do ok. 18: 00 dodatkowym taborem, który kursował będzie na linii wg specjalnych rozkładów jazdy, pozostałe linie kursować będą wg niedzielnego rozkładu jazdy. Zostaną uruchomione dwie linie tramwajowe D1 z cmentarza przy ul. Ogrodowej do cmentarza „Doły” i D2 z cmentarza przy ul. Ogrodowej do cmentarza „Zarzew”


Paweł Głowacki
Informacja prasowa ZDiT w Łodzi

Cmentarz "Doły" / Fot. ZDiT w ŁodziCmentarz "Kurczaki" / Fot. ZDiT w ŁodziCmentarz "Mania" / Fot. ZDiT w Łodzi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.