Facebook Google+ Twitter

Łódź. VI edycja projektu "Szkolenie-Praktyka-Zatrudnienie-Rozwój"

Projekt kierowany jest do osób w wieku od 18-24 lat, które ukończyły już edukację i chcą podnieść swoją wartość na rynku pracy. Organizatorzy przygotowali m.in. kurs pierwszej pomocy, kursy językowe oraz praktyki zawodowe.

VI edycja projektu "Szkolenie-Praktyka-Zatrudnienie-Rozwój" / Fot. plakat promocyjnyUczestnicy projektu podzieleni zostaną na dwie kategorie. Kategoria A uwzględniać będzie młodzież w przedziale wiekowym 15 (ukończone) - 18 (nieukończone), uczącą się i zagrożona wykluczeniem społecznym. Druga kategoria osób, to młodzież w wieku 18 (ukończone) - 25 (nieukończone), nieucząca się i niepracująca, wymagająca wsparcia w zakresie aktywizacji zawodowej. Udział w projekcie jest bezpłatny a liczba miejsc ograniczona. Termin realizacji to maj - listopad 2011 r.

Program kursów i szkoleń przewiduje grupowe doradztwo zawodowe, zajęcia z doradcą zawodowym, zajęcia z prawnikiem, kurs komputerowy zakończony egzaminem itp. Uczestnicy odbędą także kurs z zakresu przedsiębiorczości, który stanowić będzie przygotowanie do otwarcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ponadto organizatorzy projektu zapewnili uczestnikom możliwość wzięcia udziału w kursie prawa jazdy kategorii B.

Według organizatorów, beneficjenci poprzednich edycji projektu, poprawili poziom samooceny, poczucie własnej wartości i zwiększyli motywację do nauki. Nabyli też podstawowe umiejętności i kompetencje życiowe, m.in. poruszania się po rynku pracy, czy poszukiwania zatrudnienia. Rozwinęli także zainteresowania i zdolności oraz uzyskali nowe kwalifikacje zawodowe, bądź dostosowali je do potrzeb współczesnego rynku pracy, co w wielu przypadkach dało im szansę na znalezienie stałej pracy.

Szósta edycja projektu organizowana jest przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Dobieszkowie, przy współpracy Stowarzyszenia "Fanatycy Widzewa". Szczegółowe informacje na temat projektu wraz z osobą do kontaktu, zamieszczone są na stronie Stowarzyszenia widzewtomy.net.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.