Facebook Google+ Twitter

Łódź w barwach bolly

W odpowiedzi na stale rosnące zainteresowanie kulturą Indii, w ofercie wakacyjnych imprez miejskich pojawiają się te poświęcone indyjskiej muzyce, kuchni i... filmom. Już w najbliższą sobotę ruszy w Łodzi Infosys Bollylodz.

Logo imprezy / Fot. Organizatorzy Infosys Bollylodz"Chcąc połączyć filmowe tradycje Łodzi z coraz popularniejszą w naszym regionie kulturą Indii, stworzyliśmy nasze własne Bollylodz" - czytamy na oficjalnej stronie imprezy. - "Liczymy na to, że dzięki festiwalowi Infosys Bollylodz Kino Letnie uda nam się pokonać ogromny dystans tysięcy kilometrów, które dzielą nas od subkontynentu indyjskiego, a ten piękny kraj i jego mieszkańcy staną się bliżsi łodzianom."

Festiwal, prócz zaplanowanych sześciu projekcji bollywoodzkich hitów, zawiera w swym programie także poprzedzające je wydarzenia dodatkowe. Znalazły się wśród nich m.in. degustacje specjałów kuchni indyjskiej, serwowanych przez lokalne restauracje, nauka tańca i makijażu rodem z Bollywood oraz rozgrywki w carrom - grę zwaną popularnie bilardem indyjskim.

Oficjalny plakat filmu "Chak De! India" / Fot. Yash Raj FilmsNajważniejszym punktem programu są zdecydowanie zaplanowane na kolejne soboty pokazy filmów - "Chak De! India" ("Do boju Indie", 15 sierpnia), "Rab Ne Bana Di Jodi" ("Bóg łączy w pary", 22 sierpnia), "Hum Tum" ("Ty i ja", 29 sierpnia), "Fanaa" ("Unicestwienie", 5 września), "Dostana" ("Przyjaźń", 12 sierpnia) i "Slumdog. Milioner z ulicy" (19 września). Każdy seans rozpocznie się o godz. 20.30

Wszystkie wydarzenia odbędą się w łódzkim Pasażu Schillera. Na każde z nich wstęp jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.