Facebook Google+ Twitter

Łódź. W niedzielne popołudnie na Teofilów nie jeździły tramwaje

Dwie i pół godziny tramwaje linii 2, 8 i 13 nie kursowały na łódzkie osiedle Teofilów. Przyczyną było uszkodzenie trakcji elektrycznej. Przez ten czas kursowały autobusy zastępcze.

Ekipy pogotowia technicznego MPK w trakcie usuwania zerwanej sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu Lutomierskiej i alei Włókniarzy. / Fot. Daniel SiwakDo zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Lutomierskiej i alei Włókniarzy, w okolicy przejazdu w kierunku na Teofilów. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 17.06 od motorniczego. Od razu wysłaliśmy pogotowie techniczne - powiedział serwisowi Wiadomości24.pl dyżurny sekcji tramwajów MPK Łódź.

Uszkodzeniu uległ wysięgnik podtrzymujący sieć trakcyjną, co w konsekwencji spowodowało, że kable zwisły prawie pół metra nad ziemią. W czasie naprawy nie można było przejechać przez Około 19.20 wznowiono ruch tramwajowy. Jednak motorniczowie mają obowiązek zwolnić przed naprawionym słupem trakcyjnym / Fot. Daniel Siwak skrzyżowanie ulicą Lutomierską w kierunku Żabieńca i Teofilowa.

W czasie naprawy tramwaje linii 2 kursowały na Zdrowie, linia 13 dojeżdżała do Legionów a linia 8 kierowana była do Bratysławskiej. Autobusy linii 78 i 96 zawracały na rondzie Korfantego, aby pojechać na osiedle. Na Aleksandrowskiej oraz alei Włókniarzy nie kursowały szynowce. Cztery autobusy zastępcze woziły pasażerów z Chochoła do Dworca Łódź Kaliska.

Ruch na alei Włókniarzy w obydwu kierunkach został wznowiony o 19.20 a unormowanie ruchu liniowego nastąpiło po godzinie 20.20. Specjaliści z MPK będą ustalać przyczynny uszkodzenia.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nie wiem czy przyjechał punktualnie, bo byłem kilka minut wcześniej i przyjechał spóźniony poprzedni, także w pracy byłem troszkę wcześniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tramwaj linii nr 13 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jutro 13? Niektórym się jakoś tak kojarzy...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że rano 13 przyjedzie punktualnie, bo muszę się dostać do pracy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki, Danielu, za tę cenną wiadomość. Mam nadzieję, że do jutra naprawią bo z samego rana muszę jechać na Pietrynę do znanej Ci fundacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.