Facebook Google+ Twitter

Łódź. W Urzędzie Miasta wystawiono Księgę Kondolencyjną

Godzina 8.56, 10 kwietnia 2010 roku przejdzie do historii Polski jako jeden z najbardziej tragicznych dni. W katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginęło 96 osób - 8 członków załogi, 88 członków delegacji, w tym para prezydencka Lech i Maria Kaczyński oraz dowódcy wszystkich sił zbrojnych.

Księga Kondolencyjna wystawiona jest w Małej Sali obrad Rady Miejskiej / Fot. Daniel Siwak (Archiwum)"Wobec ogromu tragedii, która spotkała Naród Polski prosimy Państwa o chwilę zadumy i wspólną modlitwę za Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego i wielu wysokich przedstawicieli Państwa Polskiego, którzy zginęli dziś w katastrofie lotniczej w Smoleńsku" - czytamy we wspólnym komunikacie pełniącego funkcję prezydenta Łodzi Tomasza Sadzyńskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi Tomasza Kasprzaka, marszałka województwa łódzkiego Włodzimierza Fisiaka oraz wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichW Małej Sali obrad Rady Miejskiej w Łodzi dziś, od godziny 13 do godziny 18, wyłożona została Księga Kondolencyjna, do której mieszkańcy mogą dokonywać wpisów pamiątkowych. Wpisów dokonywać będzie można również jutro, w godzinach od 11 do 16 oraz w poniedziałek, w godzinach pracy urzędu, czyli od 8 do 16.

O godzinie 13.40 na krótkiej konferencji prasowej Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o wyborze Prezydenta RP przejął obowiązki głowy państwa, ogłosił tygodniową żałobę narodową.

Uniwersytet Łódzki do poniedziałku 12 kwietnia włącznie odwołał wszystkie zajęcia, wydarzenia i imprezy, które miały się odbyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.