Facebook Google+ Twitter

Łódź. W weekend startują Targi Turystyczne "Na styku kultur"

Po raz siedemnasty zwiedzający halę Expo będą mogli poznać aktualną ofertę krajowych i zagranicznych wystawców. W piątek w Łodzi startują trzydniowe Międzynarodowe Targi - Regiony Turystyczne "Na styku kultur".

Międzynarodowe Targi - Regiony Turystyczne "Na styku kultur" odbędą się w Łodzi, w dniach 25 - 27 lutego 2011 roku. / Fot. Daniel SiwakProgram tegorocznej edycji imprezy jest bardzo bogaty, dlatego każdy powinien znaleźć coś ciekawego dla siebie. Tradycyjnie pojawią się przedstawiciele większości regionów naszego kraju, którzy pokażą to, co mają najlepsze w swoich małych ojczyznach. Zaproszenie do udziału w targach przyjęło ponad 170 przedstawicieli branży turystycznej. Wśród nich są wystawcy zagraniczni m.in. z Czech, Rosji, Niemiec, Ukrainy, Węgier.

Byli pracownicy linii lotniczych, a teraz twórcy portalu TravelAdvisor.pl zdradzą tajemnice taniego latania. Dla tych, którzy wybierają się w tropikalne rejony, zorganizowane będzie spotkanie poświęcone profilaktyce zdrowotnej dla osób podróżujących. O podróżach po Ameryce Południowej opowie Jarosław Fischbach natomiast o wyprawie po Himalajach opowiedzą Katarzyna i Andrzej Mazurkiewicz.

Targi "Na styku kultur" to także ważne spotkanie branży turystycznej. Dr Marcin Gembarowski z Politechniki Rzeszowskiej poprowadzi spotkanie pt.: "Jak wystawiać się na targach, aby osiągnąć zamierzony efekt?". Z kolei Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego oraz Łódzkie Towarzystwo Naukowe i Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego organizują na konferencję na temat ruchu turystycznego w Łodzi i województwie łódzkim w 2010 roku.

Regionem partnerskim tegorocznej edycji targów jest Wielkopolska, która zaprezentuje się pod hasłem "Wielka historia. Wielka przygoda". W ramach prezentacji tego regionu odbędą się interaktywne pokazy m.in. wyplatania koszy z wikliny czy mielenia ziarna. Nie zabraknie też degustacji potraw regionalnych - pyr z gzikiem i innych przysmaków.

Wszystkich wydarzeń nie sposób wymienić. Szczegółowy program tegorocznej imprezy można zobaczyć już teraz na stronie internetowej www.nastykukultur.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na pewno się wybiorę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.