Facebook Google+ Twitter

Łódź: Wakacyjne roszady komunikacji miejskiej

24 czerwca podjęto decyzje o zamknięciu dla tramwajów ulicy Limanowskiego. Swoje trasy zmieniły wtedy linie 2, 4 i 5. Od dziś na kilkunastu liniach obowiązują letnie rozkłady jazdy, ale to jeszcze nie koniec wakacyjnych zmian.

Od 1 lipca zmianie ulegnie kilka linii tramwajowych oraz zostanie wprowadzonych pięć nowych linii zastępczych a jedna już kursująca zostanie wydłużona. / Fot. Daniel SiwakLimanowskiego to ulica, która miejskim urzędnikom przysporzyła bardzo dużo kłopotów. Od kilku lat powszechnie mówiło się o konieczności jej remontu. Kiedy Zarząd Dróg i Transportu w końcu poczynił kroki w tym kierunku, okazało się, ze firma, która ma przygotować plany spóźniła się... półtora roku! Aby zapobiec tragedii na zniszczonym odcinku wprowadzono ograniczenie prędkości do 10 km/h. Niestety niewiele to pomogło. Dwa tygodnie temu na wysokości kościoła św. Marka wykoleił się tramwaj linii 2 zmierzający w kierunku Dąbrowy.

Po tym wypadku na Limanowskiego wprowadzono komunikację zastępczą Z3 z Dworca Łódź Żabieniec na plac Wolności a swoje trasy zmieniły trzy linie. "Dwójka" i "piątka" jadą objazdem przez aleję Włókniarzy i Legionów a "czwórka" została skierowana na Wojska Polskiego i Franciszkańską, aby uzupełnić lukę po "piątce".

Od dziś aż do 28 sierpnia MPK Łódź wprowadza tzw. wakacyjne rozkłady jazdy dla linii tramwajowych 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 16A oraz dla linii autobusowych Z11, 55, 55A, 57, 59, 62, 63, 64, 66, 68, 71, 72, 75, 76, 80, 80A, 83, 85, 85A, 86, 96, 98, 99, 99A. W praktyce oznacza to mniej kursów tramwajowych oraz autobusowych, które wymusza okres wakacyjno-urlopowy.

Jednak to nie koniec komunikacyjnych zmian jakie czekają łodzian w te wakacje. Od 1 lipca swoje trasy zmieni aż dwanaście linii tramwajowych z czego jedna zostanie zawieszona i jedna wprowadzona zostaje tymczasowo. Jednocześnie wprowadzonych zostanie także sześć linii komunikacji zastępczych a jedna już kursująca zostanie wydłużona.

Jeden z uczestników forum portalu komunikacyjnego GTlodz.eu porównał te zmiany z tymi, które wprowadzono przy budowie Łódzkiego Tramwaju Regionalnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czyli tego jeszcze nie grali w naszym mieście. Toż to istny przewrót, a nawet rewolucja. Niech drżą ci, którzy muszą z komunikacji miejskiej korzystać. Dziękuję Ci, Danielu, za ten artykuł. Przynajmniej jestem uświadomiona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.