Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29482 miejsce

Łódź. Wiceprezydent Joński spotkał się z mieszkańcami Teofilowa

W tym tygodniu mieszkańcy Andrzejowa i Nowosolnej, a dziś mieszkańcy osiedla Teofilów. Dariusz Joński wiceprezydent i kandydat SLD na prezydenta Łodzi, spotkał się z łodzianami w Domu Kultury "Lutnia".

Wiceprezydent Łodzi Dariusz Joński (na zdjęciu: stoi) obiecał, że zajmie się problemami wskazanymi przez mieszkańców. / Fot. Daniel SiwakChoć spotkanie z wiceprezydentem Dariuszem Jońskim rozpoczęło się z ponad 20 minutowym opóźnieniem, mieszkańcy osiedla Teofilów mieli mnóstwo pytań dotyczących spraw dla nich ważnych.

W spotkaniu wzięli udział także: radna lewicy z okręgu Teofilów Ewa Majchrzak, wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu Sylwester Bruzi oraz przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej "Teofilów". Podczas dwugodzinnego spotkania poruszano kilka kwestii, choć tyle samo lub jeszcze więcej pozostało do omówienia w przyszłości.

Jednym z tematów, który wzbudził spore zainteresowanie wśród uczestników spotkania, był zły stan ulicy Rojnej oraz plany urzędników co do jej odnowienia. - Co do remontu, to jest to Kilkadziesiąt osób przyszło na spotkanie z Wiceprezydentem Łodzi Dariuszem Jońskim, w Domu Kultury "Lutnia". / Fot. Daniel Siwakgruntowny remont. Mamy już przygotowany projekt, w pierwszym kwartale roku chcemy uruchomić procedurę przetargową. Potem o ile warunki pogodowe pozwolą, przystąpić do przebudowy - mówił Sylwester Bruzi.

Inwestycja obejmie prawdopodobnie wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni ulicy, przebudowę chodników oraz instalację nowego oświetlenia. Wyremontowane zostanie też mocno sfatygowane skrzyżowanie ulic Rojnej i Traktorowej. Wiceprezydent Joński zapewnił, że urzędnicy przyjrzą się też budkom handlowym, które znajdują się na tej ulicy. W ocenie mieszkańców szpecą one tą okolicę.

Jak bumerang powróciła kwestia terenu przed sklepem "Teofil", gdzie od kilku miesięcy znajduje się parking oraz do niedawna otwarta budka z dopalaczami. Tutaj nie ma możliwości interwencji, ponieważ jest to teren prywatny.

Mieszkańcy osiedla dowiedzieli się, że w kolejnych latach odbędzie się remont ulicy Szczecińskiej - do Aleksandrowskiej w stronę Rojnej z instalacją oświetlenia ulicznego a ścieżka na Limanowskiego kończąca się obecnie przy Grudziądzkiej, zostanie poprowadzona dalej do granic miasta. Natomiast przy przebudowie torowiska tramwajowego od Bielicowej do Szczecińskiej zostaną wybudowane nowe przystanki a w przyszłości będą mogły pojechać tędy niskopodłogowe składy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Teresa Jaskulska
  • Teresa Jaskulska
  • 07.11.2010 14:46

W kolejnych latach ma być remontowana ulica Szczecińska od Aleksandrowskiej do Rojnej. Na tym odcinku ta ulica akurat jest wyremontowana, fakt nie ma oświetlenia, ale jak wygląda nawierzchnia Szczecińskiej od Rojnej w stronę Konstantynowa. Nawierzchnia jest w stanie fatalnym a ruch samochodów a szczególnie Tirów jest ogromny. Mieszkańcom ulicy Szczecińskiej należy tylko współczuć, bo ani po niej jeżdzić, ani chodzić się nie daje. Może należałoby przyśpiszyć remont tego odcinka.
Pozdrawiam
T.Jaskulska

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do SLD która jest spadkobierczynią komunistycznej władzy nie mam zaufania. Rządy L. Millera to okres kiedy panował zastój i stagnacja Polskiej gospodarki.Był to czas działalności "czerwonych baronów" i aferzystów.Społeczeństwo usunęło ICH od władzy ponieważ dla tych ludzi ważniejsze było dobro własnej kieszeni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.