Facebook Google+ Twitter

Łódź: Wielkie odśnieżanie Mielczarskiego, ale to nie koniec...

Po wtorkowym odśnieżaniu ulicy Sienkiewicza (od Tuwima do Narutowicza) oraz Tuwima (od Kilińskiego do Piotrkowskiej) przyszła pora na kolejną ulicę. W środę po 19 rozpoczęło się oficjalnie wielkie odśnieżanie ulicy Mielczarskiego.

Tylu pracowników nie odśnieżało chyba żadnej z łódzkich ulic. / Fot. Daniel SiwakKilkanaście pracowników jednej z firm usuwających śnieg z miejskich ulic Robotnicy wyrzucali śnieg na ulice po czym zgarniał to pług, a koparki ładowały śnieg na wywrotki. / Fot. Daniel Siwakpracujących pełną parą, koparki, pług, wywrotki, strażnicy miejscy, policja oraz zdziwieni całą sytuacją mieszkańcy. Tak w środę wieczorem wyglądała ulica Mielczarskiego, znajdująca się w samym centrum Łodzi.

Obok pracujących robotników przechadzali się wspólnie pełniący obowiązki wiceprezydenta Dariusz Joński (W łódzkim magistracie Joński jest odpowiedzialny za drogi i komunikacje - przyp. autora) oraz nowo mianowany dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Maciej Winsche. Ale wczorajsze dzisiejsze prace to dopiero początek odkopywania miejskich ulic, na których zalega w sumie kilka tysięcy ton śniegu.

Odśnieżanie na żądanie


Pełniący obowiązki wiceprezydenta Dariusz Joński oraz nowo mianowany dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Maciej Winsche zapewniali, że śnieg będzie regularnie wywożony z miejsc, gdzie mocno zalega. / Fot. Daniel SiwakO sytuacji panującej na ulicy poinformowali sami mieszkańcy. Od początku, kiedy to w Łodzi spadł śnieg, na tej zlokalizowanej blisko kompleksu dawnych fabryk Poznańskiego ulicy nie przejechał żaden pług. - W dniu dzisiejszym jest po raz pierwszy taka akcja Tony śniegu z ulicy Mielczarskiego wywożone będą na specjalne składowiska ulokowane przy ulicy Laskowickiej i Czechosłowackiej. / Fot. Daniel Siwakprzeprowadzona jest wraz ze strażą miejską i policją. Ja się bardzo cieszę ponieważ mieszkańcy posłuchali naszych próśb i wyjechali stąd i zostawili swoje samochody na parkingu przy Manufakturze - powiedział podczas środowej konferencji prasowej na miejscu prac p.o. wiceprezydenta Dariusz Joński. - Co więcej wszystkie kratki ściekowe na tej ulicy też zostaną wyczyszczone - dodał.

Gotowość do działania deklarował także nowy dyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. - Będziemy przyglądać się pozostałym ulicom w mieście i szukać takich ulic jak ta - mówił Maciej Winsche. - Wybieramy takie ulice po, których sprzęt nie może regularnie jeździć, stąd dziś ulica Mielczarskiego - dodał.

Wywożony śnieg składowany jest w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Dwa z nich ulokowane są przy ulicy Laskowickiej i Czechosłowackiej. Wywóz jednego metra sześciennego kosztuje około 20-30 zł. Zalegający na ulicach śnieg utrudnia życie nie tylko mieszkańcom posesji, ale również kierowcom i służbom miejskim, które nie zawsze mogą dojechać tam, gdzie potrzeba.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kubuś73
  • Kubuś73
  • 29.11.2010 23:10

Mamusia ma odśnieżone???? Dareczku musisz odśnieżyć do barlickiego zeby mamusia na ryneczek do pracy zdążyła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.