Facebook Google+ Twitter

Łódź. Wspomnienia z podróży

Wczoraj w łódzkim klubie Szafa odbyła się szósta edycja "Nocy Podróżnika".

 / Fot. PlakatWielu z nas odbywa podróże i odwiedza nowe miejsca. Wielu też marzy o niezwykłych wyprawach, ale brakuje im odwagi na ich podjęcie. Dla takich ludzi organizowana jest "Noc podróżnika".

"Noc podróżnika" to impreza organizowana od kilku lat przez Przemysława Lipińskiego oraz sklep turystyczny Trawers w Łodzi. Pomysł na to wydarzenie zrodził się z potrzeby dzielenia się pasją podróżowania i zachęcania ludzi do podejmowania nowych wypraw. Podczas tego wydarzenia każdy zainteresowany mógł w ciągu 15 minut pokazać zdjęcia ze swoich odbytych wypraw i opowiedzieć o miejscach, jakie odwiedził.

W trakcie wczorajszej nocy zaprezentowane zostało około dwudziestu pokazów zdjęć z bardzo różnych wypraw - samotnych i w grupie, trwających dwa tygodnie i cały rok, po lądzie i wodzie. Dzięki prezentacjom można było przenieść się zarówno na Krym czy do Francji, jak i na odległy kontynent amerykański.

Cały urok "Nocy podróżnika" polega na tym, że nie ma ograniczeń dotyczących tego, co można pokazać, w związku z tym można pochwalić się nawet prostą podróżą, jak dziesięć dni w Istambule, która była dla nas interesująca. Wszystkie pokazy zostały ocenione przez obecnych, którzy wybrali zwycięzców pokazu. Za najciekawszą uznali oni opowieść "Islandia solo" Michała Wieruckiego, podczas której przybliżył on swoją rowerową podróż przez Islandię.

Wczorajszy wieczór w klubie Szafa zgromadził bardzo wiele osób zainteresowanych tematem. Co prawda do końca oficjalnej części, który nastąpił o 2.00 nad ranem zostali tylko najwytrwalsi, ale warto było (i to nie tylko dlatego, że można było wygrać na końcu imprezy pokrowiec na plecak). Pokazywane zdjęcia i opowiadane historie zachęcały do wyruszenia w świat i pokazywały, jak wiele ciekawych miejsc jest na Ziemi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.