Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32890 miejsce

Łódź: Wstępnie zabezpieczono wykopy na Limanowskiego

Po interwencji serwisu Wiadomości24.pl wykopy wzdłuż ul. Limanowskiego, w rejonie ul. Pułaskiego, co prawda na pierwszy rzut oka prowizorycznie, ale zostały zabezpieczone.

Wczoraj po godzinie 20 robotnicy zabezpieczali wykop. Dziś już to miejsce wygląda zdecydowanie lepiej, choć znów przystanek ogrodzono plastikową taśmą. Zdjęcie z godziny 8.15. / Fot. Daniel SiwakWczoraj na łamach serwisu Wiadomości24.pl opisałem kilka niezabezpieczonych dołów, wykopanych podczas wodociągowych prac modernizacyjnych w ulicy Limanowskiego.

Tak jeszcze wczoraj wyglądał wykop, w którym prowadzone są modernizacyjne prace wodociągowe. Od prawie tygodnia był w ogóle niezabezpieczony. / Fot. Daniel SiwakW pobliżu przystanku linii Z3 i Z8 znajdował się jeden z takich głębokich, ale niezabezpieczonych dołów. Wcześniej był odgrodzony jedynie foliowymi taśmami, przywiązanymi do słupków i barierek oddzielających torowisko. Taki stan rzeczy stanowił niebezpieczeństwo dla okolicznych mieszkańców przechodzących tamtędy. Poza tym na wspomnianym przystanku czekają m.in. matki z małymi dziećmi oraz starsi ludzie.

Po rozmowie telefonicznej z Pawłem Anyszewskim z Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej
otrzymałem zapewnienie, że od razu sprawa zostanie wyjaśniona. Jeszcze tego samego dnia około godziny 20.30 pojawili się pracownicy firmy wykonującej na zlecenie ŁSI prace modernizacyjne (prawdopodobnie jest to firma Wiertmar - przyp. autora), celem zabezpieczenia wykopów. Stanęły barierki, ale niestety, znów przystanek ogrodzono jedynie plastikową taśmą.

Przejście od ulicy Pułaskiego również zostało lepiej ogrodzone. Zdjęcie z godziny 8.15. / Fot. Daniel SiwakSzkoda, że nie są to metalowe płoty z każdej strony wykopu, stosowane przez pracowników Hydrobudowy Polska, która też wykonuje prace dla Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej. A tak właśnie zabezpieczano prace m.in. na ulicy Jaracza. Pocieszający jest choć fakt, że miejsca wykopów są teraz przede wszystkim lepiej widoczne.

Na przyszłość warto, by pracownicy realizujący podobne inwestycje pamiętali, że po zakończeniu dnia pracy zdarzyć się może wszystko. Odpowiednie zabezpieczenie wykopów nie stwarzać będzie niebezpieczeństwa dla kierowców czy przechodniów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Obywatelsko! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skuteczna interwencja. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do wykopów na ul. Limanowskiego - rozumiem. Ale żeby nie pomyśleć, by te wykopy były zabezpieczone przez wykonawcę robót - to się po prostu nie mieści w pale. Brawo Panie Danielu! Prawdopodobnie, gdyby nie Pana interwencja... ach! Strach pomyśleć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.