Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26874 miejsce

Łódź. Wygrał skandynawski konkurs, odleciał z córką do Sztokholmu

Zadanie było proste. Trzeba było odpowiedzieć z pozoru na łatwe pytanie: "Dlaczego chciałbyś pojechać do Sztokholmu?". We wtorek Marek Buchowicz, jeden ze zwycięzców konkursu odleciał z lotniska im. Reymonta - oczywiście do stolicy Szwecji.

Marek Buchowicz wraz z córką Dagmarą Buchowicz odlecieli do Sztokholmu na pięciodniową wycieczkę. [Zdjęcie dzięki uprzejmości Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta] / Fot. Andrzej Amerski, Port Lotniczy im. Władysława ReymontaNietypowy konkurs zorganizowali Nordland Art Festival przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, oraz Portem Lotniczym im. Władysława Reymonta. Jego celem była promocja nowego połączenia lotniczego z Łodzi do Sztokholmu, obsługiwanego przez Wizzair.

We wtorek na łódzkim lotnisku główną nagrodę odebrał Marek Buchowicz. Wraz z córką Dagmarą Buchowicz odlecieli wieczorem do Sztokholmu, gdzie spędzą pięć dni. Nie muszą się martwić o nic ponieważ organizatorzy pokryli wszystkie koszty pobytu w hotelu oraz przekazali zwycięzcom kieszonkowe wynoszące 200 euro na osobę.

- Nie ukrywam, że jest to dla mnie powrót sentymentalny, ponieważ przez czterdzieści lat nie było mnie w Sztokholmie. Tam chodziłem do szkoły podstawowej i mieszkałem cztery lata - wspominał przed wylotem Marek Buchowicz.

Zwycięzcy już od pierwszych chwil mieli pewien przywilej. Najpierw zostali ugoszczeni w saloniku dla VIP-ów, ale to nie wszystko. - Dzięki naszej obsłudze naziemnej państwo, jako goście honorowi będą mogli wejść pierwsi na pokład samolotu - mówiła Katarzyna Dobrowolska, rzeczniczka łódzkiego lotniska. - Linia lotnicza Wizzair uruchomiła połączenie do Sztokholmu 18 grudnia. Przewoźnik będzie się przyglądał dwóm połączeniom (Dortmund i Sztokholm), które realizuje, a to może skutkować otworzeniem bazy w Łodzi, co dla lotniska jest jedną z ważniejszych rzeczy - dodaje.

Wybór zwycięzców nie był prosty. Do biura organizatorów trafiły m.in. wiersze i opowiadania o Sztokholmie oraz różne formy graficzne. Główną nagrodę wygrał wspomniany Marek Buchowicz, a drugim zwycięzcom była Beata Kieszniewska. Pozostałe nagrody otrzymali Anna Jeszka, Iwona Szmigielska, Katarzyna Snycerska, Ewa Kiełczykowska oraz Ilona Szablewska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krakus
  • Krakus
  • 20.01.2011 10:18

dlaczego Sztokholm. Piekne miasto tak zwana Wenecja północy.
Tysiące wysepek dużo zieleni spokój, cisza i królujący w menu łosoś.
http;//www.airportsbase.com zaprasza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.