Facebook Google+ Twitter

Łódź. Wykoleił się tramwaj. Ruch jest już odblokowany

Wykolejony tramwaj linii 5 zablokował skrzyżowanie ulic Zgierskiej i Dolnej. Tramwaje nie kursowały w obu kierunkach przez blisko dwie godziny. Uruchomiono dwie linie komunikacji zastępczej.

Pierwszy wózek wagonu skręcił w prawo, drugi po przestawieniu się zwrotnicy pojechał prosto. / Fot. Przemysław PękałaJak powiedział serwisowi Wiadomości24.pl Marcin Małek z biura prasowego MPK, do wykolejenia doszło o godzinie 11.38 na skrzyżowaniu ulic Zgierskiej i Dolnej. Tramwaj linii 5 skręcający w prawo, w ulicę Dolną, wypadł z szyn i zablokowywał torowisko w obu kierunkach. Po kilku minutach na miejscach pojawiły się ekipy pogotowia technicznego, które rozpoczęły stawianie wagonów na szyny.

Tramwaje kierowane były objazdami. Linie 3 i 5 prawdopodobnie na pętlę Strykowska. Linie 4, 11, 16, 16A, 46 oraz 46A do placu Wolności, gdzie zawracały. Uruchomiono dwie linie komunikacji zastępczej - z placu Wolności w kierunku Helenówka i Wycieczkowej. Około 13.30 ruch wznowiono, jednak pasażerowie w tym rejonie muszą się liczyć z opóźnieniami w kursowaniu tramwajów w tym rejonie.

W tym momencie nad prawidłowym działaniem zwrotnicy czuwają ekipy MPK. To nie pierwsze tak długie zatrzymanie w tym rejonie. W środę wieczorem tramwaje na Helenówek nie kursowały przez blisko 1,5 godziny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.