Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7968 miejsce

Łódź: Wysoka gorączka, kaszel i nudności - chorują całe rodziny

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-03-05 07:57

11-letni Patryk Urycki ma kaszel, 40-stopniową gorączkę i pogrypowe powikłania. Chłopiec jest jednym z wielu tysięcy łódzkich dzieci, które z takimi objawami zgłosiły się w ostatnich dniach do lekarza.

fot. Express IlustrowanyPatryk Urycki przyszedł z mamą na powtórną wizytę.

- Infekcje wirusowe dziesiątkują łodzian - mówi dr Krystyna Żmudzińska, pediatra z przychodni przy ul. Piotrkowskiej 113. - Przyjmujemy po 150 pacjentów dziennie. Wszyscy mają wysoką temperaturę, nawet do 40 stopni, kaszel i wymioty, a czasami również bóle brzucha i katar.

- Mamy bardzo dużo wezwań po godzinie 19, gdy przychodnie są zamknięte - dodaje Norbert Rzadkowski, dyspozytor pogotowia. - Pacjenci z powodu wysokiej gorączki są bardzo osłabieni i często mówią od rzeczy.

W prywatnym pogotowiu prawie wszystkie wezwania to zgłoszenia od osób z infekcjami wirusowymi. Codziennie jest ich więcej. - Chorują całe rodziny - twierdzi Jacek Drozd, właściciel placówki. - Wszystkich leczymy objawowo, bo organizm sam musi walczyć z wirusami. Dopiero gdy zaczynają się powikłania, np. stan zapalny oskrzeli, podajemy antybiotyk.

(lb) - Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.