Facebook Google+ Twitter

Łodź: Wystartowała nowa przestrzeń sztuki

W czwartek, o godzinie 20, na placu Wolności przed siedzibą Fundacji Festiwal Dialogu Czterech Kultur, otwarto nowe przedsięwzięcie kulturalne - Galerię Wideo.

 / Fot. Biuro prasowe Festiwalu Dialogu Czterech Kultur,Jak czytamy w materiałach organizatorów, uruchomienie Galerii Wideo jest projektem poszerzającym kulturalną działalność Miasta Dialogu i Fundacji Festiwal Dialogu Czterech Kultur. Galeria zaaranżowana w przestrzeni biurowej siedziby stanie się platformą prezentacji prac artystów tworzących w obszarze sztuki wideo.

Poza tym główną ideą jaka przyświecała twórcom nowego miejsca na kulturalnej mapie Łodzi, była chęć stworzenia oryginalnej galerii o wyjątkowym charakterze, a nie kolejnego, zamkniętego ośrodka, dostępnego jedynie wąskiej grupie osób. Sądząc po zainteresowaniu przechodniów, jeszcze przed jej wieczornym otwarciem, chyba się udało.

- Myślę, że ta galeria będzie funkcjonować w sposób otwarty - powiedział podczas otwarcia Józef Robakowski, kurator multimedialnej galerii. - Jest to pierwsza taka galeria w Polsce i mam nadzieję, że dopiszą artyści polscy jak i zagraniczni - dodał.

Nietypowa galeria w centrum Łodzi


 / Fot. Biuro prasowe Festiwalu Dialogu Czterech Kultur,Galera Wideo to trzy rzutniki multimedialne wraz z ekranami umieszczonymi na szybach, na których wyświetlane są poszczególne filmy. Ekran numer 1 i 2 znajdują się od strony placu Wolności natomiast ekran numer 3 wraz z wideo repertuarem znajdują się od strony ulicy Legionów.

W repertuarze nietypowej galerii znajdują się trzy obrazy filmowe: "Film" Bartłomieja Osińskiego, "Bulwar nad Wartą" Zbigniewa Sejwa oraz "Serce moje" Marzeny Zawojskiej. Widz nie musi się obawiać, że nie obejrzał całego filmu, ponieważ po jego zakończeniu będzie on odtwarzany ponownie.

- Filmy będziemy puszczać codziennie praktycznie od świtu od zmierzchu, przez miesiąc. Po tym czasie Józef Robakowski, kurator Galerii Wideo zmieni repertuar - powiedziała serwisowi Wiadomości24.pl Monika Wąsik, rzecznik Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. - Poza tym Galeria Wideo jest nową inicjatywą, ale na pewno będzie kontynuowana podczas całego roku. A w okresie naszej imprezy, będzie nawiązywała do tematyki festiwalowej - dodaje Wąsik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.