Facebook Google+ Twitter

Łódź. Wystawa i aukcja pisanek ze strusich wydmuszek

12 marca br. o godz. 12 w Galerii Handlowej Manufaktury w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy artystycznie zdobionych strusich wydmuszek.

Plakat zapowiadający wystawę i aukcję "Malowane Nadzieją 2010" / Fot. Materiał prasowy Otwarcia wystawy dokonają arcybiskup Władysław Ziółek oraz wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska. Na wystawie czynnej w dniach 12-28 marca br. będzie można obejrzeć pisanki wykonane m.in. przez Magdalenę Abakanowicz, Andrzeja Mleczkę, Edwarda Lutczyna, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Stasysa Eidrigeviciusa oraz ponad 50 innych artystów.

Prezentacja poprzedza aukcję pod nazwą "Malowane Nadzieją 2010", której celem jest pozyskanie środków na organizację turnusów wypoczynkowo-rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Przedsięwzięcie już po raz dziewiąty zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej. Imprezie oprócz arcybiskupa i wojewody łódzkiego honorowo patronuje małżonka prezydenta RP Maria Kaczyńska. Do akcji przyłączyło się 14 sponsorów i 7 patronów medialnych.

Do wernisażu dzieła wykonane przez plastyków można oglądać i fotografować w siedzibie stowarzyszenia pod adresem: Łódź. ul. Kolińskiego 26. Więcej na temat organizowanych za zebrane fundusze turnusów na stronie internetowej. Na kolejnej witrynie szczegółowe informacje dotyczące aukcji. Odbędzie się ona 29 marca br. o godz. 18.00 w Sali Satynowej łódzkiego andel's Hotel, który jest usytuowany przy ul. Ogrodowej 17.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.