Facebook Google+ Twitter

Łódź: Wystawa psich piękności

Płyta stadionu SKS "Start" w Łodzi gościła w dniach 19-20 września br. uczestników Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Kilka setek psich piękności z Polski, a także z zagranicy, walczyło w swoich grupach o tytuły championów.

Suczka rasy border collie z Malborka o imieniu Lilu zdobyła srebrny medal. / Fot. Ewa ŁazowskaMiędzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, zorganizowana przez Polski Związek Kynologiczny, Oddział w Łodzi, zgromadziła w tym roku bardzo wielu, bo około 300 uczestników. Na płycie stadionu SKS "Start" zaprezentowało się kilkanaście ras, głównie pasterskich.

Wśród nich byli przedstawiciele takich ras, jak: szpice i psy ras pierwotnych, owczarki francuskie, owczarki nepalskie, owczarki niemieckie, polskie owczarki nizinne, białe owczarki szwajcarskie, dogi niemieckie, a także psy rasy border collie - bodajże najliczniej uczestniczące w prezentacji. Drugie miejsce w tej kategorii i srebrny medal zdobyła urocza sunia Lilu (na zdjęciu), która przyjechała do Łodzi z Malborka.

Piękna pogoda sprawiła, że wystawa psich piękności cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród łodzian. I nic dziwnego. Takie liczne zgromadzenie psiej arystokracji ogląda się w Łodzi niezbyt często, a było z pewnością na co popatrzeć.

Pochwalić należy organizatorów za wzorowe przygotowanie wystawy, także jej przebieg. Nie brakowało ani dyżurującego lekarza dla ludzi, ani też lekarzy weterynarii, także przedstawicieli sanitarnych służb weterynaryjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piesek na zdjęciu jest podobny do mojego znajomego psa Fado.
link
Link do całej galerii.
link
Co prawda nie należy do psiej arystokracji ale to nie ważne...
...bo wszystkie pieski są wspaniałe!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.