Facebook Google+ Twitter

Łódź. Z mapką MPK nie trafisz do celu

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-11-17 09:48

Autobus 95 jedzie z ronda Powstańców Wielkopolskich na Dąbrowę, a 57 z Marysińskiej dojeżdża do pętli przy Karpackiej - taką "wirtualną" rzeczywistość prezentuje pasażerom MPK na swojej stronie internetowej.

Tymczasem 95 łączy teraz plac Niepodległości z fabryką Della, a 57 dojeżdża tylko do Rembielińskiego. Oficjalna mapa dziennych linii autobusowych powstała dwa lata temu. Nie uwzględnia nie tylko bieżących korekt spowodowanych remontami, ale także wprowadzanych na stałe zmian w kursowaniu autobusów.

- Nie uwzględniamy zmian spowodowanych robotami drogowymi, bo co kilka dni trzeba by aktualizować mapki - tłumaczy Bogumił Makowski, rzecznik MPK. - Jeżeli rzeczywiście są tam jakieś większe nieścisłości, zostaną poprawione.

Z mapki linii tramwajowych wynika, że swoje trasy bez przeszkód pokonują 3 i 8. A mapka autobusowa nie uwzględnia zastępujących je "zetek".

Jedyną metodą poznania obecnych tras tramwajów i autobusów jest żmudne porównywanie mapek linii z aktualizowanymi na szczęście rozkładami jazdy.

(Ad.)
-
POLSKA Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.