Facebook Google+ Twitter

Łódź. Za tydzień ruszają Targi Edukacji Zawodowej

Handlowiec, budowlaniec, kucharz, elektryk, technolog żywienia, spawacz czy mechatronik. O tych i innych zawodach dowiedzieć się będzie można odwiedzając pierwsze Targi Edukacji Zawodowej w Łodzi.

Warsztat szkolny ZSP nr 20 w Łodzi. Od ramienia do skontrowania robota? Jest to możliwe nie tylko w teorii i w praktyce. / Fot. Daniel SiwakOd dawna toczy się zagorzała dyskusja na temat szkolnictwa zawodowego nie tylko w Łodzi, ale także w Polsce. Jedni mówią, iż jest ono w ogóle reliktem poprzedniego ustroju. Inni doceniają jego znaczenie, szczególnie pod katem nabytych umiejętności praktycznych.

Dopełnieniem rozpoczynających się jutro w Hali Expo XIII Łódzkich Targów Edukacyjnych, będą Dla przykładu wszystkie budynki warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 mają ponad 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni. / Fot. Daniel Siwak przyszłotygodniowe Targi Edukacji Zawodowej organizowane w całości przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Jak mówi sama nazwa imprezy, dla gimnazjalistów i ich rodziców będzie to świetna okazja do zapoznania się z ofertami szkół kształcących w konkretnych zawodach. Organizatorzy zaprosili do udziału w targach wszystkie łódzkie zespoły szkół ponadgimnazjalnych, gdzie kształci się uczniów w perspektywie konkretnych umiejętności zawodowych.

- Posłuchaj: 00:49. mgr.inż. Zdzisław Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 mówi o Targach Edukacji Zawodowej.Ostatecznie swój akces w edukacyjnej imprezie zapowiedziało aż czternaście szkół oferujących praktyczne kształcenie zawodowe. Oto one:
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
(m.in. technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej)
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
(m.in. technik ekonomista, technik organizacji reklamy)
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4
(m.in. kucharz, technik organizacji żywienia)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Super, że szkoły zawodowe podejmują takie inicjatywy. Czy pomysł się sprawdził, będzie pewnie można powiedzieć po frekwencji na targach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie szkoły ,dzięki ,którym wychodzą wykwalifikowani robotnicy jest szansą na likwidację bezrobocia .Może nie w 100 %,jednak mogło by spaść do 4-7 %.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.