Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25693 miejsce

Łódź. Zabójstwo w biurze PiS. Morderca zatrzymany

Do biura PiS w Łodzi ok. godziny 11 wtargnął starszy mężczyzna uzbrojony w nóż i broń palną, wg relacji świadków, krzyczący, iż chce zabić Jarosława Kaczyńskiego. Jedną osobę zastrzelił, drugą ranił nożem. Strażnicy miejscy zatrzymali mordercę. Trafił na komisariat przy ul. Sienkiewicza. Na razie odmawia zaznań.

 / Fot. PAPMagdalena Zielińska rzeczniczka KWP w Łodzi poinformowała, że 62-letni mężczyzna zginął na miejscu, po czterech strzałach z broni palnej. Drugi, 39-letni, ugodzony nożem, walczy o życie.

- Po godzinie 11 do budynku jednej z partii politycznych w Łodzi wtargnął 62-latek, Ryszard C., mieszkaniec Częstochowy, dotąd niekarany. Z broni palnej oddał strzał do jednej z osób, znajdujących się w biurze - informuje Wiadomości24.pl podinspektor Magdalena Zielińska rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Drugiego mężczyznę zaatakował nożem. Ofiara ma liczne rany kłute, jest w szpitalu w stanie ciężkim, ale stabilnym. - Kiedy do nas trafił był przytomny. Przeszedł tomografię komputerową, teraz jest operowany - powiedziała na antenie TVN24 Anna Tomczyk z Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.

Czytaj też na stronie łódzkiego Expressu Ilustrowanego

Jak mówi inspektor Zielińska, młodszy mężczyzna walczył przez chwilę z napastnikiem i dzięki temu udało się zatrzymać nożownika, gdy do pomieszczenia weszli strażnicy miejscy, powiadomieni przez portiera.

 / Fot. PAPJak powiedział Wiadomościom24.pl Jan Widuliński, sekretarz zarządu okręgowego PiS, napastnik miał jeszcze paralizator. Wtargnął do biura PiS przy pasażu Schillera i zastrzelił Marka Rosiaka, a nożem ciężko poranił Pawła Kowalskiego, asystenta posła Jarosława Jagiełły, szefa wojewódzkich struktur PiS w Łódzkiem. Tylko dzięki szybkiej interwencji strażników raniony nożem nie wykrwawił się.

Wg relacji świadków, napastnik podczas zatrzymania miał wykrzykiwać, iż żałuje, że nie ma więcej kul, bo powystrzelałby więcej ludzi. "Chciałem zabić Kaczyńskiego, tylko za małą broń miałem" - mówił Ryszard C. do strażników miejskich. "Jestem przeciwko PiS-owi i chciałem go zamordować". Inny świadek, Bożenna Jędrzejczak, radna PiS, opuściła biuro kilka minut przed wtargnięciem tam zabójcy. Wróciła, bo zapomniała czegoś z biura. Ja opowiada, zobaczyła na podłodze ciało Marka Rosiaka - podaje gazeta.pl

W Łodzi pojawiło się więcej patroli w pobliżu miejsc, w których znajdują się biura poselskie.

Tomasz Sadzyński p.o. prezydenta Łodzi zapowiedział, że wystąpi z wnioskiem o wprowadzenie żałoby.

Premier Donald Tusk spotkał się z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Jerzym Millerem w sprawie tragicznych wydarzeń w Łodzi. Szef MSWiA zdał szczegółowy raport o działaniach państwa na rzecz zabezpieczenia "wrażliwych miejsc", jak biura poselskie. "Minister przekazał premierowi wszelkie informacje związane z tym tragicznym wydarzeniem. Zapewnił go, że policja, w sytuacji zagrożeń dla biur poselskich i pracujących w nich osób, będzie podejmować adekwatne działania" - powiedziała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

Na temat tragedii wypowiedział się również rzecznik KGP Mariusz Sokołowski. Pytany, czy po tym wydarzeniu policjanci będą ochraniać inne biura poselskie PiS, powiedział, że obecnie nie ma żadnych sygnałów, które wskazywałyby, że istnieje jakiekolwiek zagrożenie dla biur tej czy innej partii oraz pracujących w nich osób. "To, co zdarzyło się w Łodzi, ma charakter incydentalny. Wydaje się, że sprawca przygotowywał się do ataku na to konkretne miejsce" - dodał rzecznik.

Na YouTube można zobaczyć film z zatrzymania Ryszarda C.


CZYTAJ TAKŻE:

Manifestacje przeciwko "kampanii nienawiści" pod kancelariami premiera i prezydenta
Tusk spotkał się z ministrem spraw wewnętrznych w sprawie zabójstwa w Łodzi
Psycholog: zabójstwa w Łodzi nie można łączyć tylko z polityką
Wszystko wskazuje na polityczny charakter motywacji
Kaczyński: Wydarzenia w Łodzi są efektem wielkiej kampanii nienawiści
Kaczyński: Jest oczywistością, że to PO ponosi odpowiedzialność za tę śmierć
Schetyna o ataku w biurze PiS w Łodzi: Stało się coś strasznego
Komisje sejmowe będa rozmawiać w sprawie ataku
Piekarska o ataku na biuro PiS
Wojciechowski: Tłem ataku polityczna nienawiść do PiS
Po ataku w Łodzi zachodniopomorskie PiS chce ochrony swoich lokali
Komenda Główna Policji. Nie ma informacji, że zagrożone są inne biura PiS
Premier: Wszystko wskazuje na polityczny charakter motywacji
Kondolencje prezydenta
Manifestacja przeciwko kampanii nienawiści przed kancelarią premiera

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (129):

Sortuj komentarze:

> Ciekawe czy ktoś z w24 zwrócił uwagę .że morderca był dawnym oficerem SB.

No to wszystko jakby się okładało w jedną całość: "Na polecenie śląskiej prokuratury CBA zatrzymała Marka P., byłego oficera SB, pełnomocnika Kościoła przed Komisją Majątkową MSWiA."...

Hmmmmmm..... :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Ciekawe czy ktoś z w24 zwrócił uwagę .że morderca był dawnym oficerem SB.

Ciekawe co byśmy usłyszeli do prezesa i zwolenników PiSu, gdyby zamachowiec przyznał, że został wynajęty przez kogoś właśnie z PiS'u... Czy ograniczyli by się do stwierdzeń, że to zeznanie jest wymuszone czy może w jeszcze jakiś inny sposób przerobiliby to na swoją korzyść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie celna uwaga.
Ciekawe czy ktoś z w24 zwrócił uwagę .że morderca był dawnym oficerem SB. W latach 70 rozpracowywał krakowskie środowisko KPN. Są akta IPN na ten temat.

Dawni UB, SB Informacji Wojskowej obecni są i tu wdając się w rozmaite dyskusje typu pitu-pitu w ważnych kwestiach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mogę ścierpieć tego ględzenia: winni jesteśmy wszyscy. Co najwyżej winni są wszyscy ci, którzy przedawkowują codziennie papkę medialną, jak morderca łódzkiego PiS. Po media WAMI SIĘ ŻYWIĄ.

Komentarz został ukrytyrozwiń
asiia
  • asiia
  • 21.10.2010 11:32

Coz i stało się kto ponosi wine??Bezposrednia sprawca, pośrednią my wszyscy.Bo ci ludzie kórzy sa w mediach sa tam bo my ich wybraliśmy.Ale to charakterystyczne dla Polski przed wyborami kazdy pokazuje sie z innej strony pieknie mowi...a po wyborach to co przed nie ma znaczenia kazdy wraca do swojej osobowosci.Doskonaly przyklad Jarosława Kaczyńskiego który przed wyborami byl skruszony taktowny normalny zwykły człowiek ale...ta taktyka nie doprowadzila do wygranej bo ludzie pamietaja prawdziwe oblicze.Szkoda ze nie wyciagnal z tego lekcji bo z pewnoscia mialby wieksze poparcie a tak przez to ze obraza, krytykuje obwinia wszystkich za wszystko robi dziwne manifestacje w zadnym panstwie takich nie ma zraza do siebie spoleczenstwo zamist zjednywac. A szkoda bo podobno jest zwyklym normalnym czlowiekiem czego kompletnie nie umie pokazac. I to budzi nienawisc do jego osby.Zabojca chcial zabic jego pewnie nie wpelni zrównowazony psychicznie ale jednak mial na celu Jarosława Kaczyńskiego.I tu p.Jarosław gdyby chciał zachować się normalnie zamiast wymyślać bajek że winne jest PO itp przeprosił by bo abstrachujac od jego winy za wypowiedzi wulgarne fanatyzm itp to jednak zabojca zabil niewinnego czlowieka choc chciał Jarosława.I ja osobiście chocby w glebi duszy czulabym sie winna bo jednak zamiast mnie ktos zginal.Zamiast manifestacji i obwiniania moze lepiej byloby zorganizowac msze sw w celu upamietnienia ofiary a nie pokazowe manifestacje ktore wbrew pozorom skutki maja przeciwne do zamierzonych.Ja osobiscie nie jestem ani za PO ani za PISem oceniam ludzi bardziej za to kim sa i jacy sa niz jakie poglady prezentuja a doszlismy do takiego momentu w naszej polityce ze mamy rozgrywki partyjne wojne na bardzo tragicznym gruncie.Gdzie zostala wykorzystana tragedia smoleńska, przypomnijmy że tam nie tylko ludzie PISu zgineli, wielu innych partii i normalni ludzie o których już się nie pamięta często nawet nie wymienia, czesto bardzo młode osoby i to dopiero jest tragedia.Kolejna tragedia w Łodzi...szkoda bo takie wydarzenia powinno się czcić dla szacunku zmarłym a nie wykorzystywać do swoich rozgrywek.W tragedi zginął prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią ogromna strata dla Polski wielki człowiek i wspaniała kobieta szkoda że brat ma mniej taktu ale może nie ma drugiej osoby która mogłaby mu doradzić...to takie przemyslenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, poza płaceniem podatków i kilku innych spraw, nic pani nie musi.
Ale jak coś pisze się błędnie, to nie wypada tego zostawić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wacław z Szamotuł
  • Wacław z Szamotuł
  • 20.10.2010 21:24

W imie Jezusa Chrystusa zostawcie Jarka w spokoju!!! Wszystkich przepełnionych nienawiśicą prędzej czy później spotka Kara Boska !!!! Chwała Kaczynskiemu i Ojcu Tadeuszowi!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziadzio
  • dziadzio
  • 20.10.2010 20:58

Martines nie masz żadnego dowodu na to że Pan Kaczynski jest szalencem, wiec fakt że go tak oskarzasz świadczy o tym że rzutujesz na niego swoja wlasna chorobę psychiczną. Powinienes udac sie jak najszybciej do psychiatry. A za pomowienia jest odpowiedzialnosc karna, bo jesli obaj zostaniecie przebadani i okaże sie że Pan Kaczynski jest zrownowazony a ty jestes szalencem, to odpowiesz za to.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziadzio
  • dziadzio
  • 20.10.2010 20:56

FAKTY

Pan Kaczyński jak i jego zmarły brat nasz byly prezydent, nigdy nie zachowali się nietaktownie i niegrzecznie, zawsze wysławiali się prawidlowa polszczyzną, zachowywali fason i kulturę konwersacji- co świadczy o wysokiej inteligencji, klasie i obyciu.

Politycy PO- typu palikot, wyslawiaja sie prostacko,niesmacznie, z pogwalceniem wszelkich zasad konwersacji i kulturalnej polemiki. Wedle zasady co w glowie to i na języku, domnieman iż w glowie tych ludzie dzieje się bardzo niedobrze i zanim otworza ponownie usta, powinni skonsultowac sie z psychiatra. Moze valium?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze przynajmniej się starałam i nie ograniczyłam swojego komentarza do bardzo inteligentnego pytania" Jerzy co brałeś?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.