Facebook Google+ Twitter

Łódź: Zakończyły się Targi Ekonomii Społecznej

W piątek, w Łodzi, zakończyły się pierwsze Targi Ekonomii Społecznej. Podczas imprezy zaprezentowało się ponad dwudziestu wystawców. To nowa inicjatywa w kalendarzu imprez sektora pozarządowego.

 / Fot. Ekonomiaspoleczna.lodz.plPodwórko przy Piotrkowskiej 17 zamieniło się na czas targów w obiekt wystawienniczy. Każdy z uczestników otrzymał namiot, gdzie mógł prezentować swój dorobek lub swoje usługi. I choć deszcz pokrzyżował trochę plany impreza odniosła spodziewane rezultaty.

- Idea Targów w województwie łódzkim zrodziła się w połowie zeszłego roku. Impulsem stały się tak naprawdę spotkania, dyskusje realizatorów i odbiorców działań w ramach projektów "Partnerstwo na rzecz ekonomii społecznej" i "Partnerstwo Promocja Praca - ekonomia społeczna w regionie łódzkim" - powiedział serwisowi Wiadomości24.pl Krzysztof Smug, z Centrum Promocji i Rozwoju inicjatyw Obywatelskich "OPUS", które wraz z stowarzyszeniem Wsparcie Społeczne "Ja-Ty-My" współorganizowało piątkowe targi.

Pierwsze Targi Ekonomii Społecznej to ponad 20 różnych wystawców działających na polu szeroko rozumianej ekonomii społecznej. / Fot. Daniel SiwakCelem piątkowej imprezy było promowanie idei ekonomii społecznej w Łodzi oraz w regionie łódzkim. Na targach zaprezentowały się podmioty i instytucje działające już na terenie województwa.

- W Małopolsce, gdzie takie targi odbywają się cyklicznie i są doskonałą okazją do promocji spółdzielni socjalnych, firm społecznych, organizacji pozarządowych i innych podmiotów działających w tej sferze oraz miejscem spotkań mieszkańców z pracownikami takich Stoisko pokazujące potrawy i produkty regionalne, przygotowane przez partnerstwo gminy Budziszewice. / Fot. Daniel Siwak instytucji - dodaje Krzysztof Smug z Centrum Promocji i Rozwoju inicjatyw Obywatelskich "OPUS".

W trakcie targów odbywały się pokazy i prezentacje, występy artystyczne zespołów dziecięcych, młodzieżowych oraz folklorystycznych. Ponadto można było degustować potrawy i produkty regionalne przygotowanych przez wystawców, a także zakupić wyprodukowanego przez nich rękodzieła.

Patronat honorowy nad Targami objęła minister rozwoju regionalnego - Elżbieta Bieńkowska oraz minister pracy i polityki społecznej - Jolanta Fedak. Organizatorzy chcą, aby targi wpisały się w stały kalendarz imprez sektora pozarządowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.