Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14884 miejsce

Łódź: Zamieszanie wokół linii tramwajowej do Pabianic

W sobotę miało ponownie zacząć funkcjonować połączenie tramwajowe Łodzi z Pabianicami. W rzeczywistości pasażerowie byli zdezorientowani, ponieważ zamiast linii P i Pn nadal kurowały autobusy zastępcze Z11.

Na pętlę przy nowo budowanym sklepie IKEA jeszcze w niedzielę i poniedziałek wjeżdżać będą tylko tramwaje linii 11 i 46A. / Fot. Daniel Siwak1 sierpnia miał być pierwszym dniem, kiedy to po trzymiesięcznej przerwie tramwaje linii P miały ponownie ruszyć z Łodzi w kierunku Ksawerowa i Pabianic. Informacje o tym od dłuższego czasu były umieszczone na przystankach oraz na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.Póki co zwrotnica w stronę Pabianic pozostanie nieużywana. Ruch liniowy ma być przywrócony we wtorek. / Fot. Daniel Siwak

Decyzją urzędników z Zarządu Dróg i Transportu do nowej pętli, przy budowanym sklepie IKEA i centrum handlowym Port Łódź, miały dojeżdżać tramwaje linii 11 (linia Łódzkiego Tramwaju Regionalnego - przyp. autora) i 46A oraz linie autobusowe N3 i N4. Stamtąd też, w okolice szpitala przy Wiejskiej w Pabianicach miały odjeżdżać linie P oraz Pn (rozdzielona z P linia nocna). I o ile linia 11 oraz N3 i N4 odjeżdżały normalnie, tymczasem linie P nie kursowały wcale.

Sobotnia dezorientacja pasażerska


Choć urzędnicy dopuścili do eksploatacji torowisko na ul. Pabianickiej, tramwaj do Pabianic pierwszym kursem o 4.03 nie pojechał. W trasę nie pojechały także składy o 4.32, 4.52, 5.18, 5.49 ani żaden inny przewidziany na sobotę. Pasażerowie stojący na peronie odjazdowym dla linii P byli zdezorientowani. Przed 14, kiedy to pojawiłem się na pętli, w kasetach przystankowych znajdowały się tylko rozkłady linii 11, P i N3. Brakowało rozkładów linii Pn, 46A oraz N4.

Autobus Z11, który od soboty miał już nie kursować między Łodzią a Pabianicami jeszcze w niedzielę i poniedziałek będzie woził pasażerów. / Fot. Daniel Siwak Rozkład linii P na peronie, z którego faktycznie miała odjeżdżać usunięto w sobotę popołudniem. Jeśli znów nie będzie żadnych kłopotów ruch liniowy wznowiony będzie we wtorek.  / Fot. Daniel Siwak Na szczęście w weekend mało pasażerów korzysta z połączenia między Łodzią a Pabianicami. Kłopoty mogą pojawić się w poniedziałek ponieważ wiele osób dojeżdża z Pabianic do pracy.  / Fot. Daniel Siwak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sa gorsze tragedie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.