Facebook Google+ Twitter

Łódź zaprasza na piknik "Europa na trawie"

Wiele atrakcji czeka na mieszkańców Łodzi w sobotę podczas pikniku w Instytucie Europejskim. Wszystko z okazji przejęcia przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej.

Dziś od godziny 14, siedziba Instytutu przy ulicy Piotrkowskiej 262/264 stanie się prawdziwym miasteczkiem europejskim. Przeprowadzone zostaną konkursy dotyczące prezydencji, Unii Europejskiej oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. Dla najmłodszych przewiduje się pokaz dogoterapii, jak również malowanie twarzy. Z kolei na pytania dotyczące prezydencji odpowiedzi będą udzielać konsultantki łódzkiego Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej. Dla smakoszy kuchni europejskich zaplanowano kącik kulinarny. Możliwe będzie także zwiedzanie wnętrz Pałacu Instytutu Europejskiego, które poprowadzi Joanna Podolska, dyrektorka Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

Piknik jest jednym z elementów, który ma na celu promocję prezydencji Polski w UE. Działania instytucji sięgają jednak dalej.

- Na najbliższe pół roku Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Łodzi zaplanowało cykl wykładów otwartych, podczas których będziemy wprowadzać w zagadnienie funkcjonowania jednej z instytucji unijnych – Rady oraz przekazywać informacje o roli i zadaniach państwa, które przewodniczy jej pracom. Naszym celem jest również sukcesywne i stałe badanie poziomu zainteresowania i poinformowania społeczeństwa tematem prezydencji. Wszystkie te działania przewidziane są w ramach realizacji zadania publicznego „Informacja o prezydencji Polski w Radzie UE” wspieranego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych – wyjaśnia Anna Wilczek, konsultantka RCIE w Łodzi. - Niezależnie od miasta w Polsce, podejmowanych mniej lub bardziej prestiżowych działań dotyczących prezydencji Polski w Unii Europejskiej, ważne jest aby każdy z nas posiadał świadomość tego, co udało nam się osiągnąć oraz ile możemy jeszcze zrobić dzięki członkostwu naszego kraju w strukturach tej organizacji - dodaje Wilczek.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.