Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24724 miejsce

Łódź zaprasza na Rok Kultury Krajów Anglojęzycznych

Wzorem lat ubiegłych w Łodzi kolejny Rok Kultury. Tym razem mieszkańcy miasta będą poznawać kulturę krajów anglojęzycznych.

Pomnik Terry Foxa w Ottawie (za wikipedia.pl)20 marca w Teatrze Wielkim odbędzie się widowisko muzyczno-teatralne Rhytm of the Dance w wykonaniu Narodowego Teatru Irlandzkiego. Impreza zainauguruje Rok Kultury Krajów Anglojęzycznych, organizowany przez Urząd Miasta Łodzi i przy współpracy m.in. z British Council, Ambasadą Kanady oraz łódzkimi instytucjami kultury i uczelniami.

Na okres od 20 marca do końca 2007 roku organizatorzy zaplanowali cykl wydarzeń promujących kulturę krajów anglojęzycznych: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanada, Stanów Zjednoczonych. Odbędą się między innymi projekcje i festiwale filmowe, prelekcje oraz spotkania z popularnymi pisarzami i poetami, warsztaty teatralne oraz taneczne, a także parada orszaku królowej Elżbiety II zorganizowana z okazji jej urodzin.

Trzydziestego września po raz pierwszy Łodzianie będą mieli okazję wziąć udział w charytatywnym biegu Terrego Foxa tzw. Maratonie Nadziei. Wzorem innych miejsc na całym świecie, także w naszym mieście zostanie zorganizowana impreza ku czci kanadyjskiego biegacza, który mimo amputowanej nogi codziennie przebiegał maratoński dystans 42 kilometrów. Dochód z biegu zostanie przekazany na jedna z instytucji zajmujących się walka z chorobą nowotworową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.