Facebook Google+ Twitter

Łódź zbroi się dla Della?

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-24 19:38

Sześć milionów złotych zainwestuje w tym i przyszłym roku Urząd Miasta Łodzi na uzbrojenie 60 hektarów na łódzkim Olechowie. Teren ma być przeznaczony na inwestycje przemysłowe.

W ciągu roku zostaną tam doprowadzone prąd, woda, kanalizacja oraz wytyczone nowe drogi, tak by ten obszar był bardziej atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów. Nieoficjalnie mówi się, że miasto przygotowuje ten teren pod inwestycję firmy Dell - jednego z czołowych producentów branży komputerowej.

Losy projektu ważą się już od kilkunastu miesięcy. Amerykanie planują wybudowanie fabryki w jednym z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród najpoważniejszych możliwych lokalizacji wymieniane były Łódź oraz słowacka Nitra.

Jniedawno jedna ze słowackich gazet napisała, że Amerykanie zdecydowali się na Łódź. Tych informacji nie chciały komentować ani władze miasta ani przedstawiciele Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych. Jeśli to prawda, firma wybuduje w Łodzi montownię komputerów oraz europejskie centrum dystrybucji swojego sprzętu. W ciągu 10 lat może zatrudnić nawet 12 tys. osób. Byłaby to największa inwestycja zagraniczna w naszym regionie. Zakład prawdopodobnie powstałby na przeszło 100-hektarowej działce na Olechowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.