Facebook Google+ Twitter

Łódź: Zielona po remoncie będzie do poprawki?

Współautorzy: Anna Korzon

Ulica Zielona znajduje się w samym centrum Łodzi. Trwający od końca listopada remont, zakończył się w lutym tego roku. Niedawno pojawiły się poważne usterki nowo położonej kostki.

Ulica Zielona była remontowana od końca 2008 roku do początków lutego 2009. Jednak czy po remoncie pójdzie do poprawki? / Fot. Daniel SiwakWedług planów miejskich urzędników, prace przy remoncie ulicy Narutowicza (od Piotrkowskiej do Sienkiewicza) oraz ulicy Zielonej (od alei Kościuszki do Piotrkowskiej) miały zostać przeprowadzone dopiero wiosną tego roku. Tak odległy termin wiązał się z koniecznością zakończenia na ulicy Jaracza prac kanalizacyjnych, prowadzonych przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną.

Wszystko zmieniło się po 25 listopada. Wtedy w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu Zielonej i Piotrkowskiej doszło do zderzenia dwóch tramwajów - linii 9 i 12. W jego wyniku cztery osoby zostały ranne. Dopiero po tym wypadku Zarząd Dróg i Transportu wydał MPK Łódź decyzję w sprawie szybszego rozpoczęcia remontu. Mimo tej decyzji, remont i tak przedłużył się w czasie. Najpierw pojawił się problem z dostarczeniem materiałów budowlanych. Potem popsuła się pogoda, więc postanowiono na kilka dni wstrzymać prace. Ostatecznie remont przewidziany do końca 2008 roku zakończył się dopiero na początku lutego br.

Pierwsze usterki już widać


Pokazana na zdjęciu kostka wystawała około 3 cm. W niektórych miejscach granitowe kostki położone w lutym tego roku wystawały nawet 5 centymetrów! / Fot. Anna KorzonZaledwie dwa miesiące po oddaniu inwestycji, mieszkańcy ulicy Zielonej zauważyli pierwsze usterki. Granitowe kostki ułożone pomiędzy aleją Kościuszki a ulicą Piotrkowską zaczęły znacząco wystawać. Różnica wystających kostek w stosunku do pozostałych w niektórych miejscach wynosiła od 2 do nawet 5 cm! Przedstawione zdjęcia wykonane zostały we wtorek 14 kwietnia. Dzień później jeszcze przed interwencją serwisu Wiadomości24.pl większość usterek została usunięta.

Grzegorz Rek, przedstawiciel łódzkiego Brukaru potwierdził Wiadomościom24.pl, iż firma była wykonawcą remontu nawierzchni brukarskiej na ulicy Zielonej. – Po otrzymaniu zgody z Zarządu Dróg i Transportu przystąpiliśmy do pracy. W przebudowie brało udział pięć ekip, układając kilka metrów kwadratowych dziennie. Niestety, kiedy przesłałem kilka szczegółowych pytań dotyczących tej konkretnej inwestycji, mimo wielu zapewnień ze strony przedstawiciela Brukaru, do dziś nie uzyskałem na nie odpowiedzi.

Podmiotem odpowiedzialnym za stan nawierzchni w obrębie torowiska tramwajowego jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. - Usterki zaczęły pojawiać się kilka dni przed świętami Wielkiej Nocy. Niemal natychmiast zostały one zgłoszone firmie Brukar, a jej pracownicy przystąpili do naprawy - powiedział serwisowi Wiadomości24.pl Bogumił Makowski, specjalista ds. public relations MPK Łódź.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ci wspaniałomyślni drogowcy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.