Facebook Google+ Twitter

Łódź. Zielona po zmianach: znaki zakazują, a kierowcy zakaz łamią

Nie od soboty - jak wcześniej zapowiadano, ale od dziś zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu w centrum Łodzi. Zmiana dotyczy ulicy Kilińskiego i Zielonej. Na tej ostatniej panowała samochodowa wolna amerykanka!

Przy ulicy Wólczańskiej kierowcy muszą skręcić w prawo. A może są to docelowe wjazdy gospodarcze? / Fot. Daniel SiwakZmiany, które według planów Zarządu Dróg i Transportu miały wejść 7 sierpnia czyli w sobotę, zostały wprowadzone dopiero dziś. Tomasz Klimczak, rzecznik prasowy ZDiT-u, w rozmowie z Expressem Ilustrowanym mówił, że to mieszkańcy prosili o zmianę terminu.

Są one wynikiem konsultacji społecznych dotyczących organizacji ruchu w mieście. Mieszkańcy wraz z urzędnikami oraz władzami Łodzi dyskutowali o rozwiązaniach, które miałyby usprawnić podróżowanie po mieście, szczególnie komunikacja miejską w centrum. Początkowo pilotażowe zmiany miały być wprowadzone w lipcu, ostatecznie weszły w życie dopiero teraz. Mają być wprowadzone na okres kilku tygodni.

W kierunku Dworca Łódź Fabryczna kierowcy jadący ulicą Zieloną - na podstawie nowej organizacji ruchu - mają trzy możliwości manewru. Przy ulicy Gdańskiej muszą skręcić w prawo Ulica Zielona w stronę Dworca Łódź Fabryczna. Z tych aut tylko polonez i ford zastosowały się do nowych zasad ruchu. / Fot. Daniel Siwak lub w lewo, przy ulicy Wólczańskiej muszą skręcić w prawo. Natomiast przy alei Kościuszki muszą skręcić w prawo lub w lewo

Z kolei w kierunku parku im. Piłsudskiego kierowcy jadący ulicą Zieloną - na podstawie nowej organizacji ruchu - mają dwie możliwości manewru. Przy alei Kościuszki muszą skręcić w prawo lub w lewo a przy ulicy Wólczańskiej muszą skręcić w lewo.

Wprowadzone zmiany obowiązują od godziny 6 do godziny 18 z wyłączeniem niedzieli i świąt. Dopuszczalne są tzw. docelowe wjazdy gospodarcze i przejazdy rowerów, pojazdów MPK (dziś tabliczek o tym informujących zabrakło - przyp. autora) oraz taksówek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.