Facebook Google+ Twitter

Łódź. Zima wygrała? Dyrektor ZDiT złożył w środę rezygnację

Pełniący obowiązki dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, Maciej Winsche złożył w środę po południu rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Były wiceprezydent Dariusz Joński oraz Maciej Winsche - do środy dyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. / Fot. Daniel Siwak - Z uwagi na niesprzyjającą atmosferę wokół mojej osoby, jak również kierowane pod moim adresem zarzuty nieprawidłowości w działaniach oraz publiczne podważanie moich kwalifikacji i kompetencji, składam rezygnację z zajmowanego stanowiska pełniącego obowiązki Dyrektora Zarządu Dróg i Transportu - napisał w oświadczeniu Maciej Winsche.

Winsche będąc wcześniej kierownikiem wydziału oczyszczania dróg, został dyrektorem Zarządu Dróg i Transportu w połowie lutego tego roku, kiedy to otrzymał nominację od ówczesnego wiceprezydenta Dariusza Jońskiego. Joński w komisarycznym zarządzie miasta odpowiadał za oczyszczanie miasta oraz drogi i komunikację.

Nowa prezydent Łodzi Hanna Zdanowska pierwsze co zrobiła po objęciu urzędu, to spotkała się właśnie z Maciejem Winsche, aby wyjaśnił jak wygląda sprawa odśnieżania miasta. Póki co zima nie chce opuścić Łodzi. Co kilka dni pojawiają się mniej lub bardziej intensywne opady białego puchu. Na zdjęciu: aleja Włókniarzy, czyli fragment drogi krajowej nr 1. / Fot. Daniel SiwakPrzypomnijmy, że w środę 1 grudnia zima kompletnie sparaliżowała miasto. Tworzyły się gigantyczne korki, autobusy miejskie grzęzły na środku jezdni w śniegu, a tramwaje z powodu zapchanych zwrotnic nie kursowały, albo wypadały z szyn.

Pługi, które nie nadążały z usuwaniem białego puchu wyjechały za późno. Poza tym nie rozstrzygnięto przetargów na oczyszczanie wszystkich rejonów miasta co powodowało dodatkowe utrudnienia. Pozbawione odśnieżania są: Zimna Woda-Żabieniec (rejon 1), Julianów-Helenówek (rejon 2), Łagiewniki-Arturówek (rejon 3), Stoki-Nowosolna (rejon 4), Śródmieście-Radiostacja (rejon 8), Górna-Rynek (rejon 9), Olechów-Andrzejów (rejon 11).

Być może Winsche wolał sam odejść niż zostać zdymisjonowany przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską. Właśnie taką decyzję miała podjąć, jednak wstrzymała się z nią chwilowo. Nie wiadomo na razie, kto zajmie fotel dyrektora ZDiT.

Czytaj także inne teksty o zimie w Łodzi:
- Łódź. Raport z miejskich dróg: sytuacja powoli wraca do normy
- Trzeci dzień ataku zimy w Łodzi
- Drugi dzień ataku zimy w Łodzi
- Atak zimy w Łodzi
- Zima sparaliżowała łódzkie drogi
- Łódź sparaliżowana. Zima zaskoczyła drogowców

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.