Facebook Google+ Twitter

Łódź: "Złote Żaby" na festiwalu Plus Camerimage rozdane

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-05 19:49

Operator filmu "Liban" Giora Bejach otrzymał w Łodzi "Złotą Żabę" 17. Festiwalu "Plus Camerimage". Srebrna statuetka trafiła do Krzysztofa Ptaka za "Dom zły" w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, a Brązową Żabę odebrał za "Rewers" Marcin Koszałka.

Najlepszym filmem polskim okazała się "Wojna Polsko-Ruska" w reżyserii Xawerego Żuławskiego ze zdjęciami Mariana Prokopa. W rywalizacji studenckiej laureatką "Złotej Kijanki" za etiudę "Brzydkie słowa" została Weronika Bilska z Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. W konkursie wideoklipów zwyciężył teledysk "Blonde fire", a najlepszym dokumentem okazał się izraelski "Wybraniec".

O "Złotą Żabę" w konkursie głównym rywalizowali autorzy zdjęć 17 filmów z całego świata. Jednym z członków jury był laureat Oscara za scenografię do "Listy Schindlera" Allan Starski. Podczas gali artysta odebrał nagrodę za całokształt twórczości dla scenografa ze szczególną wrażliwością wizualną.

Pozostałe honorowe "Złote Żaby" otrzymali laureat dwóch Oscarów - dokumentalista Terry Sanders, operator Dante Spinotti i duet reżysersko-operatorski Carlos Saura i Vittorio Storaro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.