Facebook Google+ Twitter

Łódź: Zmuszamy pracowników ! Impel do usług

W łódzkiej firmie Impel kierownik wykorzystuje pracowników sprzątających.

Firma Impel z Wrocławia zajmująca się usługami porządkowo-czystościowymi, fizyczną ochroną mienia, techniczną ochroną mienia, monitoringiem, cash handlingiem, usługami kadrowo-płacowymi, pracą tymczasową, wynajmem i serwisem odzieży, pralnictwem, logistyką dostaw oraz cateringiem mająca odziały na terenie kraju.

Łódzki oddział firmy Impel wykonuje usługi dla obiektu służby zdrowia, jakim jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Pracownicy którzy są zatrudnieni w firmie Impel w Łodzi, są wykorzystywani zarówno przez kierownika obiektu pana Sławomira Jagiełło z firmy Impel odpowiedzialnego za pracę na terenie RCKiK, jak również przez kierownika działu administracyjno-technicznego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa p. Wiesławę Tomaszewską.
Kierowniczka Krwiodawstwa p. Wiesława Tomaszewska, zmusza pracowników do wykonywania pracy na terenie, który nie jest własnością RCKiK.

Kiedy rozmawiałem z jednym z pracowników pracującym w firmie Impel, powiedział mi że kazano mu skosić trawnik znajdujący się przed budynkiem Krwiodawstwa, ale mówił że nie będzie wykonywał pracy, bo najprawdopodobniej trawnik nie jest własnością Centrum Krwiodawstwa. Postanowiłem sprawdzić czy naprawdę teren o którym wspominał mi jeden z pracowników Impela należy do RCKiK. W Wydziale Komunalnym Urzędu Miasta Łódź- Bałuty uzyskałem informacje że zarządcą terenu jest Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi. Kiedy skontaktowałem się ZDiT w Łodzi, czy trawnik przed Krwiodawstwem jest własnością Zarządu Dróg i Transportu pani Aleksandra Kaczorowska z biura prasowego potwierdziła, że ZDiT jest zarządcą trawnika i ze usługi dla nich wykonuje Łódzki Zakład Usług Komunalnych. W związku z otrzymanymi informacjami z Zarządu Dróg i Transportu spróbowałem skontaktować się z ŁZUK, kiedy zamierzają skosić trawnik przed Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a kierownik podawał co tydzień inną wersję wykonania usługi. Po kilku tygodniach kiedy usługi nie zostały wykonane przez ŁZUK do pracownika firmy Impel zwrócił się kierownik Impela pan Sławomir Jagiełło żeby to on skosił trawnik przed Krwiodawstwem, który wcześniej pracował w firmie sprzątającej Gierańczyk. Kiedy pracownik uzyskał ode mnie informacje, że trawnik nie jest własnością RCKiK powiedział kierownikowi p. Jagiełło, że trawnika nie będzie kosił bo to Łódzki Zakład Usług Komunalnych jest odpowiedzialny za wykonanie prac. W dniu wczorajszym kontaktowałem się z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi z informacją o nie wykonaniu usług przez Łódzki Zakład Usług Komunalnych i uzyskałem informacje że ŁZUK otrzymał zlecenie wykonania usługi od ZDiT. Dzisiaj rozmawiałem z kierownikem ŁZUK, kiedy prace zostaną wykonane i otrzymałem informacje że usługi koszenia trawnika są w trakcie realizacji.


Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.