Facebook Google+ Twitter

Łódź: Zwiedzanie miasta z okazji 15-lecia niskopodłogowców

Co łączy jednocześnie Mercedesa O405N1, Jelcza M181MB, Solarisa Urbino 18, przewodnika i Łódź wielokulturową?

Na Tramwajowej 6 pod siedzibą MPK, skąd wycieczka wyruszyła pojawiło się kilkunastu mieszkańców gotowych na wycieczkę. / Fot. Daniel SiwakTo wszystko łączy sobotnia wycieczka śladami wielokulturowej Łodzi podczas, której wszyscy chętni mogli dowiedzieć się o najciekawszych zabytkach i miejscach związanych z historią miasta oraz związanych z długoletnią komunikacji miejskiej.

A to dlatego, że w tym roku mija już 15 lat od momentu wprowadzenia tzw. Przewodnikiem po sobotniej autobusowej wycieczce po Łodzi był Piotr Machlański. Na zdjęciu opowiada o pomniku na placu Wolności. / Fot. Daniel Siwak"niskiej podłogi" na ulice Łodzi. Pierwsze autobusy niskopodłogowe pojawiły się w taborze MPK-Łódź w 1994 roku i były to krótkie Mercedesy O405N1, O405N2 oraz przegubowe Jelcze M181MB . Dziś tabor liczy 385 autobusów, z czego 356 sztuk to pojazdy niskopodłogowe.

Czterogodzinna wycieczka oczywiście niskopodłogowym Solarisem Urbino 18 rozpoczęła się około godziny 10. Przed siedzibą MPK Łódź przy ulicy Tramwajowej pojawiło się kilkunastu mieszkańców Łodzi wśród, których część to miłośnicy komunikacji miejskiej.

- Posłuchaj: 00:40. Bartosz Stępień opowiada o sobotniej imprezie z okazji 15-lecia niskopodłogowców w Łodzi.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.