Facebook Google+ Twitter

Łódź: Zwolennicy budowy centrum Camerimage okupują urząd

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-07 07:24

Około 150 zwolenników budowy centrum festiwalowego Camerimage od wczoraj okupuje salę obrad Rady Miejskiej w Łodzi. Wraz z organizatorem festiwalu Markiem Żydowiczem domagają się od radnych, by umożliwili budowę centrum festiwalowego według projektu Franka Gehrego.

Zdaniem strajkujących, decyzja o odesłaniu projektu uchwały w tej sprawie do komisji jest pogrzebaniem całego przedsięwzięcia.

Marek Żydowicz zapowiedział, że okupacja będzie trwała do odwołania. Strajkujący mają ze sobą karimaty i śpiwory.

Powstał również komitet strajkowy, którzy zaczął spisywać swoje postulaty. Wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski zapowiedział, że nie zamierza przeszkadzać i przerywać strajku.

Podczas ubiegłotygodniowej sesji radni przyjęli uchwałę, w której godzą się na przystąpienie miasta do budowy centrum tylko wtedy, gdy resort kultury ogłosi konkurs, z którego będzie można pozyskać minimum 250 milionów złotych dofinansowania. Koszt budowy to 500 milionów.

Zdaniem zarządu miasta i Marka Żydowicza, taka uchwała uniemożliwia powstanie Centrum. Dlatego wczoraj - na wniosek prezydenta - odbyła się już druga nadzwyczajna sesja w tej sprawie. Radni odesłali projekt uchwały w sprawie budowy centrum Camerimage do komisji, i chcą zająć się sprawą dopiero na sesji 20 stycznia. Strajkujący zapowiadają, że do tego czasu pozostaną w sali obrad.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.