Facebook Google+ Twitter

Łódzcy gimnazjaliści pisali dziś próbny angielski

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-10-21 17:19

6844 uczniów łódzkich gimnazjów napisze dziś próbny egzamin z języka obcego. „Prawdziwy" trzecioklasiści zdawać będą po raz pierwszy w kwietniu. To trzeci z obowiązkowych egzaminów na koniec gimnazjum, obok humanistycznego i matematyczno-przyrodniczego. Wczoraj arkusze i płyty z nagraniami trafiły do szkół.

- Najwięcej uczniów w Łodzi zdaje język angielski - 5790 - mówi Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. - 939 osób będzie zdawać z niemieckiego, 92 - z francuskiego i 23 - z rosyjskiego.

- Uczniowie podchodzą do próby poważnie - mówi Magda Chmiel, anglistka w Gimnazjum nr 41. - Zarówno dla nich, jak i dla nas, nauczycieli, będzie to dobry sprawdzian stanu przygotowań i organizacji egzaminu.

Wczoraj w szkołach ustawiano ławki, tabliczki z numerami i testowano odtwarzacze cd. - Mamy tylko cztery szkolne odtwarzacze, a to za mało - przyznaje Jolanta Kuśmirek, dyrektor Gimnazjum nr 32. Próbny egzamin zacznie się o godz. 9. Potrwa 90 minut. Po południu testy z kluczem rozwiązań pojawią się na stronach internetowych CKE i OKE. Prace sprawdzą nauczyciele.

Po próbie trzecioklasiści będą mieć lekcje, jednak już bez kartkówek i odpytywania.

(mj)
-
Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.