Facebook Google+ Twitter

Łódzcy harcerze dla ciężko chorych dzieci

Dzielni Harcerze z 97. Łódzkiej Wodnej Drużyny Harcerskiej po raz kolejny postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc Fundacji Dom w Łodzi w zdobywaniu pieniędzy potrzebnych do prowadzenia Domu Dziecka dla Dzieci Chorych.

Logo Akcji / Fot. Otwórz Serce SweMieszkańcami jedynego w Polsce Domu Dziecka dla Dzieci Chorych są ciężko chore, porzucone dzieci, które do swojej codziennej walki z chorobą potrzebują specjalistycznego sprzętu medycznego, drogich leków, intensywnej rehabilitacji oraz domowego ciepła i odrobiny miłości. Za pieniądze z zeszłorocznej akcji, harcerze kupili Fundacji "Dom w Łodzi" sprzęt medyczny i kuchenny oraz przyrządy do rehabilitacji.

„Otwórz Serce Swe”, w tym roku odbywa się po raz ósmy i obejmuje: kwestę na terenie miasta Łodzi - głównie na ulicy Piotrkowskiej (będzie się ona odbywać w dniach 5 - 11 grudnia); zbiórkę pieniędzy w zaprzyjaźnionych szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach; sprzedaż kart i ozdób świątecznych oraz ręcznie robionej biżuterii; finałowy koncert w Domu Kultury na ulicy Żubardzkiej - 12 grudnia.

Podczas ósmego finału „Otwórz Serce Swe” wystąpią m.in.: Janusz „Cybuł” Skwira, Chór 97 ŁWDH, Kto jak nie my, Dlaczego nie. Akcję wspmiera Firma Dev36 oraz Grupa Domino.
Patronat medialny objęło Radio Żak i Radio Parada.Fundacja Dom w Łodzi
www.domwlodzi.org , moleksiak@domwlodzi.org
ul. Wierzbowa 13, 91- 426 Łódź
0 42 678 01 00, 509 394 794

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.