Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26803 miejsce

Łódzcy harcerze odwiedzili Wilno

26-28 listopada ponad 20 instruktorów harcerskich Łódzkiej Chorągwi Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w ramach wyjazdu instruktorskiego uczestniczyło w wyprawie kadr łódzkiego ZHR do Wilna.

Instruktorzy Chorągwi Łódzkiej ZHR w Wilnie / Fot. Paweł JoachimiakJak podkreślają uczestnicy, była to nie tylko okazja do wspólnie spędzanego czasu w gronie funkcyjnych czy dyskusji tematycznych, ale przede wszystkim spotkanie z historią Litwy i Polaków ją zamieszkujących oraz czas modlitwy przed ikoną Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Instruktorzy spotkali się z harcerzami „ZHP na Litwie”, z którymi wspólnie uczestniczyli w grze terenowej oraz wieczornicy: "Bardzo się cieszę, że nas odwiedzacie. Ciekawe jesteśmy harcerstwa w Polsce i cenna jest taka wymiana doświadczeń" - zaznaczyła w rozmowie z druhami Ania, harcerka z Wilna.

Zainteresowanie i wzruszenie obecnością polskich harcerzy widać było szczególnie wśród starszych mieszkańców Litwy, których serca z Polską są tak mocno związane: - "Brawo polscy harcerze!" - dało się słyszeć po niedzielnej mszy św. sprawowanej w języku polskim.

Łódzcy harcerze wrócili do Łodzi w niedzielę po godz. 22. Na placu Dąbrowskiego, zebranym w kręgu druhom dziękował Komendant Chorągwi hm. Michał Stasiak: "Dziękuję wam, którzy znaleźliście siły i czas żeby wyruszyć w tą dość długą drogę, aby wspólnie wziąć udział w przygotowanej przez nas wyprawie".

Relacje z wyjazdu Instruktorskiego można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: harcerze.lodz.zhr.pl.



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.