Facebook Google+ Twitter

Łódzcy harcerze szykują się do obchodów stulecia

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele Chorągwi Łódzkiej ZHP opowiedzieli, w jaki sposób łódzcy harcerze będą przygotowywać się do obchodów 100-lecia harcerstwa.

 / Fot. A. OmiecińskaW tym roku mija 100 lat od momentu zapoczątkowania harcerstwa w Polsce. W 1910 roku Andrzej Małkowski przetłumaczył "Skauting for boys" - podręcznik skautingu napisany przez Roberta Baden-Powella i postanowił przenieść opisane tam idee na teren naszego kraju. Ogólnopolskie obchody 100-lecia harcerstwa będą miały miejsce w sierpniu w Krakowie, jednak każda Chorągiew przygotowuje także swoje własne imprezy upamiętniające tę rocznicę.

 / Fot. A. Omiecińska17 marca 2010 roku odbyła się konferencja prasowa poświęcona obchodom 100-lecia przez łódzkich harcerzy. Przedstawiciele Chorągwi hm. Ewa Garbarczyk (komendantka), hm. Marcin Binasiak (zastępca) oraz hm. Krzysztof Budzyński opowiedzieli władzom miasta i województwa o tym, co łódzcy harcerze przygotowali na najbliższy czas dla mieszkańców miasta. W planach jest między innymi zorganizowanie Balu Przyjaciół Harcerstwa czy kolejna edycja konkursu recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie". Łódzcy harcerze zaangażują się także w obchody przypadającego 2 maja Dnia Flagi RP oraz zorganizują szereg imprez z okazji Dnia Dziecka.

Ważnym punktem obchodów stulecia harcerstwa będzie także Święto Chorągwi Łódzkiej, które w tym roku ma stanowić część Jarmarku Wojewódzkiego. Są to najważniejsze propozycje programowe, jednak w planach działań Chorągwi i hufców z województwa jest wiele innych ciekawych wydarzeń, w których mogą wziąć udział nie tylko harcerze, ale wszyscy mieszkańcy.

Tak więc, w tym roku harcerze w mieście będą bardziej widoczni niż zwykle. O tym, co jeszcze będzie się działo przeczytać można na stronie internetowej http://100-lecie.lodzka.zhp.pl/.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.