Facebook Google+ Twitter

Łódzcy Lodołamacze 2008 zostali wybrani

Dziś w Łodzi odbyła się Gala Lodołamacze 2008, kończąca pierwszy etap konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. Poznaj wyniki.

Trzecia edycja konkursu organizowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) ruszyła w styczniu tego roku.
Istota Konkursu Lodołamacze zawiera się w czterech punktach
-przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych,
-integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym,
-promocja przedsiębiorstw, które wyróżniają się profesjonalną polityką personalną, otwartą na problemy osób niepełnosprawnych,
-zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.
Laureaci wychodzili na scenę aby otrzymać statuetkę, medal, dyplom oraz brawa. / Fot. K.OstanówkoKonkurs składa się z dwóch etapów: Regionalnego i Centralnego. Zwycięzcy poszczególnych kategorii automatycznie przechodzą do ogólnopolskiego finału.
W rejonie Łódzkim zgłosiło się 30 osób, firm i instytucji, zaś w całym kraju nadesłano 340 zgłoszeń. Oto zwycięzcy z Łodzi:

Kategoria: Zakład pracy chronionej
I miejsce: "Pokój" Spółdzielnia Elektrotechniczna
Za długoletnią odpowiedzialną politykę w zakresie aktywizacji zawodowej i zatrudnienia osób niepełnosprawnych, rozległe działania na rzecz ich rehabilitacji oraz strategię menadżerską zapewniającą stabilność zatrudnienia w zakładzie w zmieniającej się rzeczywistości społecznej i gospodarczej.
II miejsce:SIZEI Spółdzielnia Inwalidów Zakład Elementów Indukcyjnych
PPH "Stoptex" Zpchr
III miejsce: "Laser Sinex" Sp. z o.o. Zpchr

Ewa Ścibiorska i Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki wręczali statuetki oraz medale. / Fot. K.OstanówkoKategoria: Otwarty rynek pracy
I miejsce: WITAR Tartak Tyble Sp z o.o.
Za przełamywanie barier i odpowiedzialną politykę w zakresie aktywizacji zawodowej i zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz postawę otwartości i wrażliwości społecznej.
W tej kategorii, ze względu na małą liczbę zgłoszeń i wyrównany poziom nadesłanych zgłoszeń, Kapituła postanowiła nie przyznawać drugiego i trzeciego miejsca.Kategoria: Pracodawca - nie przedsiębiorca
I miejsce: Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych
Za przełamywanie barier i oporów społecznych wobec osób niepełnosprawnych, zwłaszcza po kryzysie psychicznym, oraz nowatorstwo, kreatywność i odpowiedzialną politykę w zakresie ich integracji społecznej, aktywizacji zawodowej i zatrudnienia.
II miejsce: Uniwersytet Łódzki
III miejsce ex quo: Nasza Galeria przy Stowarzyszeniu "Studio Integracji",
Urząd Statystyczny w Łodzi.Kategoria: Pracodawca - osoba niepełnosprawna
I miejsce: GKI ZDROWIE - Pan Grzegorz Kałębasiak
Za przedsiębiorczość i odważne podejmowanie decyzji zawodowych oraz zaangażowanie i postawę przyczyniające się do przełamywania stereotypów, dotyczących samodzielności i aktywności osób niepełnosprawnych na rynku pracy.
II miejsce: WANDAMED
III miejsce: Pub "Dwie Dłonie"
W tej kategorii Kapituła postanowiła przyznać wyróżnienie niepełnosprawnemu przedsiębiorcy: Bagracz - Trans Barbara Szczesna.Krzysztof Cwynar wraz ze swoimi podopiecznymi. / Fot. K.OstanówkoKategoria: Zakład Aktywności Zawodowej
I miejsce: Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej
Za odpowiedzialną politykę w zakresie aktywizacji zawodowej i zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz szeroki profil działania, łączący rehabilitację zawodową, medyczną i społeczną.


Kapituła, jednogłośnie w głosowaniu jawnym przyznała także tytuł: Lodołamacza Specjalnego - dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych - redaktora Marka Krzciuka Kapituła przyznała tytuł Super Lodołamacza dla Interservis Sp. z o.o.

– Dzisiaj likwidujemy psychologiczne getta w, których zamykaliśmy osoby niepełnosprawne – powiedział prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, który wręczał statuetki nagrodzonym Lodołamaczom. Po części oficjalnej goście zebrani w małej sali Teatru Nowego mieli przyjemność posłuchać piosenek w wykonaniu uczestników Stowarzyszenia "Studio Integracji" prowadzonego przez Krzysztofa Cwynara.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.