Facebook Google+ Twitter

Łódzcy radni obradowali w Aquaparku Fala

W najbliższych dniach łódzcy radni będą ciężko pracować. Czekają ich aż dwie sesje - w tym jedna nadzwyczajna, trzy "zwykłe" posiedzenia komisji i dwa wyjazdowe. W poniedziałek rajcy spotkali się już na trzech posiedzeniach komisji i wybrali się na zwiedzanie obiektów należących do łódzkiego Aquaparku Fala.

Basen ze sztuczną falą / Fot. Ewelina KoperRadni weszli na kąpielisko jako goście - w pełnym ubiorze i w jednorazowym obuwiu ochronnym. Samorządowcy zwiedzali Falę bardzo dokładnie. Najpierw obejrzeli szatnie, potem tzw. strefę nagości, gdzie znajdują się m.in. sauny i pokój relaksacyjny z aromaterapią. Szczególnie zachwycona strefą była radna Iwona Bartosik: - Nigdy wcześniej tu nie byłam, ale z pewnością jeszcze tu przyjdę, tym razem prywatnie - zapewniała.

Kolejnym punktem zwiedzania był kompleks basenów - ze sztuczną falą, rzeką, dwiema zjeżdżalniami, sztuczną plażą, jaskinią i brodzikiem. Następnie rajcy przyjrzeli się budowie dwóch zewnętrznych zjeżdżalni, na którą spółce nie wystarczyło środków. Na koniec dyrektor techniczny Fali oprowadził gości po podziemiach, w których znajdują się wszystkie maszyny, dzięki którym basen funkcjonuje. Rajcy wypytywali nie tylko o ceny biletów - szczególnie za saunę, ale też o parametry techniczne urządzeń czy filtrowanie wody.

Zwiedzanie aquaparku związane jest ściśle z porządkiem obrad jutrzejszej nadzwyczajnej sesji w sprawie spółki Aquapark Fala, zwołanej na wniosek radnych Lewicy. Rada miejska zapozna się z informacją na temat kosztów budowy Fali i zaopiniuje stanowisko w sprawie zlecenia ponownej wyceny majątku spółki, jaki miasto Radni Mariusz Bogacz i Maciej Rakowski testowali podgrzewane kamienne fotele / Fot. Ewelina Koperwniosło do niej aportem. Dziś miasto posiada w spółce 17 proc. udziałów. Na skutek dotychczasowego Aquapark Fala / Fot. Ewelina Koperzarządzania kąpieliskiem przez jej większościowego właściciela słoweńską firmę Makro 5 aquapark znalazł się w poważnych kłopotach finansowych. Dlatego też radni postanowili przyjrzeć się łódzkiej spółce. Część - głównie Lewica - optuje za zbyciem jej udziałów, inni - głównie PO i PiS - chcą, aby miasto przejęło aquapark. Kupno pozostałych 83 proc. udziałów to koszt rzędu blisko 17,7 mln zł, spłacenie zobowiązań spółki - ok. 57 mln zł.

Radni rozpoczynają zwiedzanie aquaparku / Fot. Ewelina Koper- Najważniejsze jest uzyskanie informacji, ile pieniędzy miasto będzie musiało przeznaczyć na dofinansowanie Fali. Już dziś to kąpielisko jest ciekawe, ale mimo to należy je doposażyć. Należy również rozważyć zawarcie nowej – długoterminowej - umowy kredytowej przez spółkę. A przede wszystkim, jak najszybciej „rozstać” się ze Słoweńcami, którzy nieumiejętnie zarządzali aquaparkiem - mówi Tomasz Kacprzak, przewodniczący rady miejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.