Facebook Google+ Twitter

Łódzcy studenci zamiast "clubingu" wolą "braming"

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-08-20 08:42

Piotrkowska 17 w sobotę zamieniła się w filię Uniwersytetu Łódzkiego. Przed remontowanym w wakacje klubem Jazzga na murku rozsiadło się 8 studentów historii. Twierdzą, że straż miejska nie ma zwyczaju tu zaglądać. I rzeczywiście - w podwórku mieszczą się wyłącznie firmy, więc nocne, weekendowe libacje nikomu nie przeszkadzają. Zamiast pubu historycy wolą bramę, bo nie lubią przepłacać.

Łódzcy studenci zamiast "clubingu" wolą "braming" / Fot. Dziennik ŁódzkiPiotrkowską 17 lubi też Anna Kostrzycka, absolwentka socjologii. Pisała pracę magisterską o kulturze klubowej, ale sama woli bramę. W łódzkich lokalach nie odpowiada jej muzyka, dlatego organizuje własną. Koledzy przyjeżdżają golfem i puszczają płyty z samochodowego radia. Ostatnio częściej w podwórku między al. Kościuszki a Wólczańską, nieopodal dawnej siedziby pubu Stereokrogs. Anna prosi o niepodawanie dokładnego adresu. Nie ze strachu przed mandatem. Obawia się, że jej ulubioną "miejscówkę" znajdą inne grupy. Jak wspomina, szczególnie "klimatycznie" było przed występem Rolling Stonsów w Polsce, gdy w podwórku zawisł billboard promujący koncert. - Wtedy piliśmy pod okiem samego Micka Jaggera - podkreśla Anna.

Kolejny popularny adres to Piotrkowska 68. Na co dzień działa tam biuro podróży i agencja prowadząca castingi do filmów i reklam. Ale w letnie noce młodzież oblega w samym końcu podwórka "piaskownicę", w której od lat nie ma piasku. Został tylko betonowy krąg. W towarzystwie dwóch kolegów siedzi Łukasz, studiujący iberystykę w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych. - Minusem tej "miejscówki" są nie zawsze tolerancyjni sąsiedzi, którzy potrafią zadzwonić po straż miejską. Plus to wyrwa w ogrodzeniu za piaskownicą, przez którą można błyskawicznie zwiać na ul. Narutowicza - wylicza Łukasz. Raz zwiać się nie udało i chłopak ma na koncie 100-złotowy mandat. Czeka na jego przedawnienie. Zostało jeszcze 2,5 roku.

Picie "w piaskownicy" pamiętają Kasia Kubiak i jej koleżanka Ewa, absolwentki I Liceum Ogólnokształcącego. Ich klasa co roku świętowała "przy Orbisie" rozdanie świadectw. Ale grupa nigdy nie piła w mundurkach, te z z szacunkiem odkładano na podwórkowy trzepak. Teraz Kasia, jako studentka weterynarii, po dniu spędzonym na wakacyjnych praktykach w łódzkim zoo, woli wypić piwo w bramie przy ul. 6 Sierpnia, nieopodal restauracji Anatewka. Straż miejska tam również nie zagląda.

Na nic też się zdają sporadyczne patrole policji w pasażach Rubinsteina i Schillera. Dzięki temu Władysław Rybarski, bezrobotny parkieciarz, zebrał w ten weekend puszki i butelki warte w skupie 60 zł. Sporo surowców mógłby znaleźć także przy Piotrkowskiej 43, 91 i w wielu innych, niezamykanych na noc podwórkach.

Dyżurni funkcjonariusze policji i straży miejskiej nie potrafili wczoraj podać liczby mandatów wystawionych za spożywanie alkoholu w miniony weekend. Można było usłyszeć, że "nie dysponują odpowiednimi mocami przerobowymi", by podsumować weekend pod kątem tego typu interwencji. Może dziś im się to uda...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

+

Tak powstaje nowa, świecka tradycja. I nie bójmy się słów prawdy Mariusza Wójcika. Prawda nie zaszkodzi tej sprawie i temu miejscu. Już prędzej (obok służb porządku) wszechogarniająca i pożerająca wszystko, co napotka na swej drodze...komercjalizacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to zrobili reklamę, pewnie teraz na Piotrkowską 17 patrole będą wpadały co godzinę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lucky_Luck - a czytałeś wszystkie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

kalutor, ale masz denne kometarze :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

W "bramingu" uprawiają "szczoching"

Komentarz został ukrytyrozwiń

"braming" dobre :) w Warszawie są "przystankersi" :)

Ale problem jest taki że młodzież nie ma gdzie się podziać. Ja w raz z moim kumplami siedzimy często na tzw. "Wigwamach" to drewniane drabinki w kształcie trójkątów ... Życia jak w Madrycie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.