Facebook Google+ Twitter

Łódzdkie multi-eiudy

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-07-25 11:17

Po raz pierwszy w Polsce na dużym ekranie multipleksu, a konkretnie kina Cinema City Łódź Manufaktura, odbędzie się pokaz etiud studenckich łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej "Lekka strona kina".

16 etiud wyświetlonych zostanie 31 lipca o godz. 19. W ten sposób Cinema City zamierza rozpocząć stałą współpracę ze szkołą filmową w Łodzi.

– W programie pokazu znalazły się filmy lekkie i zabawne, idealnie wpisujące się swoim charakterem w atmosferę wakacji. Pokaz to jednocześnie początek naszej współpracy z PWSFTViT, której oficjalną inaugurację planujemy jesienią – mówi Iwona Kuźnik, dyrektor marketingu i PR Cinema City Poland.

W programie znajdą się fabuły i animacje autorstwa studentów i absolwentów szkoły. Wśród nich tak głośne obrazy jak "Słoń" w reż. Agnieszki Osieckiej, nakręcony na podstawie opowiadania Sławomira Mrożka. Tragikomiczna etiuda "Uwertura" o badaniach poborowych przez komisję rekrutacyjną, autorstwa Marka Piwowskiego. Dwa filmy Iwony Siekierzyńskiej: "Pańcia" nominowana do studenckiego Oscara i "Nihilscy". Miłośnicy animacji zobaczą "Mileńkę" Joanny Jasińskiej i "Film, że mucha nie siada" Michała Poniedzielskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.